301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 12:37 Bu haber 42 kez okundu
 
“Hukuk Fakültesi adeta bir kolej havasıyla eğitim veriyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde gerçekleştirilen Kampüs programına Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hatipoğlu konuk olarak katıldı. Hatipoğlu programda AKÜ Hukuk Fakültesi’nin tanıtımını yaptı.
Yaşam Haberi


AKÜ Hukuk Fakültesi’nin Türkiye’nin en genç ve en dinamik hukuk fakültelerinden biri olduğunu kaydeden Hatipoğlu, “Hukuk Fakültesi, 21 Haziran 2010 tarihinde resmi olarak kurulmuş ve faaliyetlerine 9 Şubat 2012 tarihinde kurucu Dekan ataması ile başlamıştır. Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından 2012 yılında yaptırılmış olan Hukuk Fakültesi binasında eğitim öğretim hizmeti vermeye devam etmektedir” diye konuştu.

 

“Birebir hoca öğrenci ilişkisi var”

 

 “İlk mezunlarını 2018 yılında vermiş olan fakülte, alanında yetkin akademik kadrosu ve donanımlı yardımcı akademisyenleri ile sıcak bir hukuk öğrenme ortamı vaat etmektedir” diyen Hatipoğlu, “Fakülteyi diğerlerinden farklı kılan en önemli noktalar birebir hoca öğrenci ilişkisi ile az sayıda öğrenciye sağlanan etkin hukuk eğitimidir. AKÜ Hukuk Fakültesi adeta bir kolej havasıyla sıcak bir aile ortamında, öğrencilerin her türlü sorununa çare arandığı, ideale uzanan yolda büyük çabaların sarf edildiği örnek bir hukuk fakültesi olma yolundadır. Hukuk Fakültesi’nde aktif ve tam zamanlı görev yapan 1 Profesör, 7 Dr. Öğretim Üyesi, 12 Araştırma Görevlisi bulunmaktadır. Bunun yanında biri Doçent Doktor, yedisi Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere 8 misafir öğretim üyesi de aktif derslere girmektedir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

“Türkiye’deki hukuk fakülteleri arasında üçüncü olmuştur”

 

AKÜ Hukuk Fakültesi’nin 2018 ve 2019 yıllarında toplamda 151 öğrenci mezun verdiğini belirten Hatipoğlu, “Mezunlarımız başta Hakim, Savcılık, Avukatlık ve Akademisyenlik olmak üzere birçok meslek alanında iş imkanlarına sahiptirler. AKÜ Hukuk Fakültesi, ‘YÖK-Mezun Başarı Atlası’ verilerine göre fakültemiz 2019 Adli Yargı Hakimlik-Savcılık sınavında Türkiye’deki hukuk fakülteleri arasında üçüncü olmuştur” şeklinde konuştu.

AKÜ Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hatipoğlu Fakülte olarak 2020 yılında 5 öğrencinin Erasmus öğrenim hareketliliği kapsamında Slovakya’ya gönderilmesi için süreçlerin başlatıldığını söyledi. HİSAR

 

 

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Hukuk, Fakültesi, adeta, bir, kolej, havasıyla, eğitim, veriyor”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 05.04.2020
Bugün
- 17°
Pazartesi
- 15°
Salı
- 11°
Afyon

Güncelleme: 04.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı