301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 11:13 Bu haber 32 kez okundu
 
Hukuksuzluğun karşısında üyelerimizin yanındayız
Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Divan Kurulu toplantısını İhsaniye İlçesinde gerçekleştirdi. Toplantıya 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu, İlçe temsilcilikleri, Disiplin ve Denetleme kurulu üyeleri katıldı.
Yaşam Haberi


Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan; ‘’Eğitim Bir-Sen Ülkemizdeki en etkili ve en yetkili sendikadır. Bu bir sonuçtur. Bu sonucu ortaya çıkaran hep birlikte çalışmamız, birliğimiz, kardeşliğimizdir. Geldiğimiz nokta mücadelemize gönül vermiş mensuplarımızın kardeşlerimizin; emeği, alın teri ile adeta tırnakları ile kazıyarak gelinen bir noktadır. İstikrarlı büyümemiz, her yıl artarak devam etmektedir. Amacımız sadece sayısal bir büyüme olmadı. Sadece sayısal anlamda bir büyüme hedeflemedik. Eğitimin sorunlarına etkili çözümler bulunması anlamında güzel çalışmalara birlikte imza attık, katkı sağladık. Daha önceki dönemlerde eğitime ve eğitim çalışanlarının sıkıntılarına dair meseleleri hatırlayalım. Bunları sıkıntı olmaktan çıkaran Eğitim Bir-Sendir. Darbe artığı, çağdışı başörtüsü yasağını tarihin çöplüğüne gömülmesinde, katsayı adaletsizliği, kesintisiz eğitim zulmü gibi kronik problemlerin çözümünde Eğitim Bir-Sen in imzası, Eğitim Bir-Senlilerin alın teri vardır. Ülkemizin geleceği, bireysel önceliklerden daha üstündür. Bu sebeple ülkemizin geleceğini, milletimizin selameti için, her zaman bireysel önceliğimizden üstün tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz. Sendika bu anlamda bizim için amaç değil araçtır” dedi.

KARARLILIĞIMIZ DEVAM EDİYOR

Arslan; “Kılık Kıyafet serbestîsi ile ilgili kararlılığımız devam ediyor. Eğitim çalışanları kılık-kıyafet serbestliği istiyor. Bunu alana baktığımızda herkes görebilir. İlgili yönetmeliğin değiştirilmesi gerekiyor.82 model Anayasanın milletimize dar gelmesi hadisesi, darbe ürünü kılık kıyafet yönetmeliği içinde geçerlidir. Bu yönetmelik değişmeli, tarihin çöplüğüne gömülmelidir.Bugüne kadar hep darbelere karşı olduk, Milletin, milli iradenin yanında yer aldık. Yasakları, baskıları ülkemizi geriye götürdüğünü tecrübe ederek yaşadık. Teşkilat olarak yasakların ve yasakçıların karşısında kavi bir duruşla durduk, durmayada devam edeceğiz. İki İlçemizde yaşanan, görevini kötüye kullanan, yetkisini aşıp ahkâm kesen kaymakamlara karşı tavrımız, bu duruşumuzun gereğidir.Eğitim Bir-Sen olarak; projeler üretmeye, üyelerimize ve milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

15 BİN KM YOL KAT ETTİK

Bu yıl yine binlerce öğrencimize ulaşacağımız Ödüllü Kitap Okuma Yarışmamız devam ediyor ifadelerini kullanan Arslan; “Sosyal sorumluluk projelerimiz devam ediyor. Afyon’da yetimlerin hayalini gerçekleştirme arzumuz, Çad/Encemine’de merhum Genel Başkan Yardımcımız Erol Battal’ın ismini taşıyan kız yetimhane inşaatımız devam ediyor.Okul, kurum, ilçe ziyaretlerimiz devam ediyor. Son bir buçuk yılda 15 bin km yol kat ettik Haksızlık ve hukuksuzluk karşısında, üyelerimizin yanında hak ve hukuk mücadelesi vermeye, üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Ulaşılmadık, elini sıkmadığımız, derdi ile ilgilenmediğimiz, üyelik davetinde bulunmadığız eğitim çalışanı kalmayana kadar aşkla koşmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Hukuksuzluğun, karşısında, üyelerimizin, yanındayız,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 05.04.2020
Bugün
- 17°
Pazartesi
- 15°
Salı
- 11°
Afyon

Güncelleme: 04.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı