Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 10:22 Bu haber 210 kez okundu
 
"Hz. Peygamber ve Aile" Konulu Konferans Yapıldı
Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle İl Müftülüğünce düzenlenen ve konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurul Başkanı Hafız Osman Şahin’in konuşmacı olarak katıldığı “Hz. Peygamber ve Aile” konulu konferans gerçekleştirildi.
Gündem Haberi


 

 

Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonunda Yeni Hastane Camii İmam-Hatibi Niyazi Sak’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İl Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri ve konferansla ilgili bilgiler verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin “Peygamberimizi Kuran-ı Kerim merkezli tanıma, Peygamberimize karşı bizim vazifelerimiz, Sahabenin Peygamberimize karşı sevgisi, ecdadımızın Peygamber sevgisi ve son olarak da 2019 yılının teması olan Hz. Peygamber ve Aile” konu başlıkları altında detaylı bilgiler verdiği konferansını tamamladı.

Sağlıklı bir toplumun temelini oluşturan ailelere sahip oluruz

Programın son bölümünde söz alan Vali Mustafa Tutulmaz; “Bulunduğumuz çağda en fazla ihtiyaç duyduğumuz hususlar ile ilgili değerli Hocamız bizi bilgilendirdi. Bir kısmımız muhakkak bu bilgilere sahibiz. Ancak bilgiye sahip olmak ile o bilgiyi günlük hayatımızda kullanmak aynı şey değildir. İnşallah bu bilgilerden sonra hepimiz sağlıklı bir toplumun temelini oluşturan ailelere sahip oluruz. Yakın zamanda evliliklerde, boşanmalarda çok kolay olmaya başladı. Tabi bunun sonucunda toplumda birçok huzursuzlukta beraberinde geliyor. Eğer ailelerde huzursuzluk var ise veya ailede ayrılık var ise bu ailelerin çocukları da maalesef topluma sağlıklı bir şekilde entegre edilemiyorlar. O travma bundan sonraki hayatlarında da o kişileri takip ediyor.

Ebeveynlere büyük görevler düşüyor

Ebeveyn olarak bizlere düşen en önemli görev; yeni aileler kurulmasında evlatlarımızı sağlıklı bir şekilde bilgilendirmek, kurulan ailenin huzurlu bir şekilde ve dengeyi sağlayarak ailenin nasıl oluşması gerektiğini anlatmaktır. Biz il olarak sağlıklı aile, huzurlu toplum adı altında 2 yıldır birkaç ilçemizde başlayan projelerimizi İl Müftülüğü öncülüğünde tüm ilimize yaygınlaştırmaya başladık. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz diğer ilgili müdürlüklerimizin katkıları ile bu projeyi işleterek devam ettiriyoruz. Buradaki amacımız bir tek aileyi dahi olsa kurtarabilir miyiz? Tek bir çocuğu dahi olsa topluma sağlıklı ve huzurlu bir şekilde kazandırabilir miyiz? Bunu başarırsak bundan büyük bir mutluluk duyacağımızı ve bu çalışmamızın da hayırlı bir şekilde sonuçlanacağını görmüş olmaktan büyük bir mutluluk duyacağımızı buradan açıkça belirtmek istiyorum. Hepinize teşekkür ediyor ve sağlıklı bir aile içerisinde yaşama dileğiyle hepinize saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Program Vali Mustafa Tutulmaz’ın Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurul Başkanı Hafız Osman Şahin’e hediye takdim etmesiyle sona erdi.

Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "Hz., Peygamber, ve, Aile", Konulu, Konferans, Yapıldı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 04.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
17° - 33°
Perşembe
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.08.2020
İmsak
04:17
Sabah
05:54
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:14
Yatsı
21:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı