Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 10:27 Bu haber 164 kez okundu
 
“İdlib’teki kara bulutları iyiliğin gücü ile dağıt”
Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan İdlib’teki kara bulutları iyiliğin gücü ile dağıt kampanyasına destek her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda Afyonkarahisar’lı iş adamları bir tır dolusu gıda ürününü Suriye’ye gönderdi.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar’lı vatandaşlar  ‘İdlib’teki kara bulutları iyiliğin gücü ile dağıt’ kampanyasına yardıma davet etti. Yaşanan zulüm nedeniyle İdlib’in en önemli kentlerinin hayalet şehre döndüğü ve insanların aç kaldıklarını belirtildi.

 

Rusya ve İran destekli Suriye rejim güçlerinin İdlib'e havadan ve karadan saldırması sonucunda bir ay içinde 280 bin evlerini terk etmek zorunda kaldı. Camiler, okullar, eski fabrikalar, boş inşaatlar insanla doldu. Türkiye sınırındaki güvenli bölgelere doğru gelen İdlibliler, çetin kış koşullarında yaşam savaşı vermeye başladı. Yağışlar yüzünden çadır kamplar çamur içinde kalırken, yiyecek ve ısınma sorunları da savaştan kaçan yüzbinlerce Suriyeli'nin belini büktü. Temiz olmayan ortamlarda yaşayan İdilliler'i bekleyen tehlike salgın hastalıklar. Öte yandan Türkiye'den STK'larsa bölgede insani yardım seferberliği başlattı. Suriye rejiminin İdlib'e yönelik artan saldırıları sonrası yüzbinlerce sivil zaten kapasitelerinin üzerinde sığınmacı bulunan kamplara ve bölgede bulunan zeytin ağaçlarının altında kurdukları derme çatma çadırlarda yaşamaya başladı.

ZEYTİN AĞAÇLARININ ALTINDA YAŞAMAYA ÇALIŞIYORLAR

İdlib’teki insanlara bir destek’te Afyonkarahisar’lı iş adamlarından geldi. Hayırsever iş adamları tarafından başlatılan kampanya neticesinde bir tır gıda malzemesi toplandı. Toplanan gıda malzemesi gönderildi. Konu Hakkında açıklama yapan Türk Kızılay Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar; Türkiye sınırında yaşanan olaylar 200 bin’den fazla kişinin göç etmesine neden oldu. Her şeylerini geride bırakıp canını kurtaran insanlar buldukları bir zeytin ağacının altında yaşamaya çalışıyor. Sarılacak battaniye, yiyecek ekmek bulamayan yüz binlerce insan dışarıdan gelecek yardımlara ihtiyaç duyuyor. Bu anlamda Kızılay ekipleri acil müdahalesiyle yaraları sarmaya çalışırken ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi, bebek bezi, battaniye, yatak seti, acil gıda kolisi, hijyen seti ulaştırmaya çalışıyor. Vatandaşlarımız her zaman olduğu gibi bu 2011 yılından bu yana en fazla yardım eden millet olarak tarihe geçmiştir ve bu insanları yeniden yardım ellerini uzatmaya çağırıyoruz. Gerçekten durumları içler acısı. Yüz binlerce insanları ülkemiz içerisine alma ihtimalimiz de çok zor. Acilen bu insanlara Suriye içerisinde Kızılay’ın oluşturacağı kamplarda desteklerimizi sağlamak zorundayız. Bu anlamda Türk Kızılay’ı ile İdlib’teki kara bulutları iyiliğin gücü ile dağıt kampanyası ile vatandaşlarımızdan destek istiyoruz. Türk Kızılay’ın başlatmış olduğu bu kampanya ile birlikte Afyonkarahisar’daki hayırsever işadamlarımız bizim çağrımıza destek vererek destekte bulundular. Gördüğünüz gibi bir tır dolusu unu Suriye’deki kardeşlerimize inşallah Kızılay aracılığı ile göndereceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “İdlib’teki, kara, bulutları, iyiliğin, gücü, ile, dağıt”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 12.08.2020
Bugün
16° - 30°
Perşembe
15° - 30°
Cuma
15° - 30°
Afyon

Güncelleme: 12.08.2020
İmsak
04:27
Sabah
06:01
Öğle
13:08
İkindi
16:56
Akşam
20:05
Yatsı
21:32
Arşiv Arama
Haber Yazılımı