Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 10:11 Bu haber 206 kez okundu
 
İmam Hatip Okullarının kuruluş yıldönümü
İmam Hatip Okullarının kuruluş yıldönümü nedeniyle Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Önder İmam Hatipliler Derneğince düzenlenen İmam Hatip Ailesi Buluşması etkinliği düzenlendi.
Haberi


İmam Hatip Okullarının kuruluş yıldönümü nedeniyle Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Önder İmam Hatipliler Derneğince düzenlenen İmam Hatip Ailesi Buluşması etkinliği düzenlendi.

Etkinlik öncesi Afyonkarahisar Mehteran Takımı gösterilerini sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Kur’an-ı Kerim okundu.

İmam Hatip Okullarının kuruluş yıldönümü nedeniyle Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Önder İmam Hatipliler Derneğince düzenlenen İmam Hatip Ailesi Buluşması etkinliği düzenlendi. Düzenlenen Programa Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da katıldı. Program da bir konuşma yapan Önder İmam Hatipliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Akbaba: “İmam Hatip ailesi olarak geçmişte çok sıkıntılar yaşadık. Artık günümüzde İmam Hatip Okulları diğer okullarımıza eş değer ve eşit fırsatlarla eğitim öğretime devam ediyor. Afyonkarahisar il ve ilçelerinde geçmişte parmakla sayılacak İmam Hatip Okulu vardı. Bugün ise okullarımızın sayısı 80’i bulmuştur. 2018 yılında Türkiye genelinde 5200 adet İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi mevcuttur. Bu rakamlar övünülecek bir durumdur. Bir buçuk milyona yakın öğrenci de bu okullarda eğitim görüyor. Ne mutlu bizlere. Önder İmam Hatip Mezunları Derneği olarak 2004 yılında kurulan derneğimiz İmam Hatiplileri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye genelinde kurulan Önder İmam Hatipliler Derneği Federasyonu faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu federasyon bizim gibi dernekleri bir araya getiriyor. İnşallah bu şekilde halkımızla daha fazla hemhal olacağız” dedi.Konuşmaların ardından etkinlik Grup Yürüyüş konseri ile devam etti.

Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İmam, Hatip, Okullarının, kuruluş, yıldönümü,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 03.08.2020
Bugün
17° - 30°
Salı
17° - 33°
Çarşamba
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 02.08.2020
İmsak
04:15
Sabah
05:53
Öğle
13:09
İkindi
17:00
Akşam
20:15
Yatsı
21:46
Arşiv Arama
Haber Yazılımı