Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 10:21 Bu haber 172 kez okundu
 
“İnsan ve Ötesi”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Osmanlı Türkçesi Topluluğu tarafından düzenlenen panelde Türk düşünce ve fikir dünyasının mütefekkirlerinden Seyyid Ahmed Arvasi anıldı.
Yaşam Haberi


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açış konuşmasını yapan Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erdinç Dündar, fakülte gençlerinin akademik çalışmalar yapmasının isabetli ve gerekli olduğunu vurgulayarak, genç panelistlere başarılar diledi. Tarih Bölümü Osmanlı Türkçesi Topluğu Başkanı Mine Yılmaz ise selamlama konuşmasında akademik çalışmaların önemine işaret ederek katılımcı ve dinleyiciler ile birlikte kendilerini yalnız bırakmayan, Fen Edebiyat Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerine teşekkür etti.

“KENDİNİ ARAYAN İNSAN”

Açış konuşmalarının ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü doktora öğrencisi Hüseyin Tutumlu’nun başkanlığında panelin sunumu gerçekleştirildi. Tarih Bölümü öğrencisi Emine Çelik Fikir, Seyyid Ahmed Arvasi’nin hayatını aktararak akademik değerlendirmelerde bulundu. Tarih Bölümü öğrencisi Muhteber Kaya ise Seyyid Ahmed Arvasi’nin akademik eserlerinin bilimsel tahlilini gerçekleştirdi. Tarih Bölümü öğrencisi Hilal Memiş ise eserlerinde sanatın dayandığı temel kavramların önemine işaret etti. Tarih Bölümü öğrencisi Batuhan Aydos da Türk İslam çizgisinin şekillendirmesini ele aldı. Seyyid Ahmed Arvasi’nin “Türk-İslam Ülküsü”, “Estetiğimiz ve Diyalektiğimiz”, “Kendini Arayan İnsan”, “İnsan ve Ötesi”, “Doğu Anadolu Gerçeği” ve “İlmihal ve Hasbihal” isimli kitapları başta olmak üzere hayatı ve eserlerine dair düzenlenen etkinlik, Felsefe Bölüm Başkanı Doç. Dr. İrfan Görkaş’ın katkılarıyla sona erdi. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “İnsan, ve, Ötesi”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.08.2020
Bugün
15° - 30°
Cumartesi
14° - 29°
Pazar
14° - 30°
Afyon

Güncelleme: 14.08.2020
İmsak
04:31
Sabah
06:04
Öğle
13:08
İkindi
16:54
Akşam
20:01
Yatsı
21:27
Arşiv Arama
Haber Yazılımı