Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 10:09 Bu haber 577 kez okundu
 
İnsanlar yüksek vergilerle nasıl geçin
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya Yerel ve Ulusal gündemi değerlendirdi. İnkaya; “ Anadolu’nun tamamında manav ve marketlerde fiyatların ateşi düşmemiştir” dedi.
Siyaset Haberi


Haftalık olağan değerlendirme toplantısında konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya ilk olarak meyve sebze fiyatlarındaki yüksek fiyatlarına değindi. İnkaya; “ Bildiğiniz gibi üretmeyen toplumlar, üreten toplumlara bağımlı yaşarlar bizde ülkemizde bizi refaha kavuşturacak kadar üretemediğimizden, bazı ülkelerin ürettiklerini muhtaç halde yaşamak zorundayız. Bunda güncel iktidarı sorumlu tutuyoruz.  Güncel iktidar tam 17 yıldır iktidardadır. Ne kendisini savunacak ne de geçmiş dönemleri örnek göstererek bizleri avutacak, Aklımızla alay edecek hakkı yoktur. Herkes içerisinde yaşadığı ekonomik zorlukları bilmektedir, ama bizlere(  İyi Partiye)düşen görev bunlara çözümler aramaktır. Anadolu’nun tamamında İlimizde meyve sebzenin mevsimi gelmiş ve yetiştirilip pazara çıktığı halde; hala manav ve marketlerde fiyatların ateşi düşmemiştir.  Yanlış denetlenmeyen, sahip çıkılmayan, tarım politikaları yüzünden üretici ucuza atmak ta tüketici pahalı yemektedir. İnsanlar bu kadar yüksek vergilerle nasıl geçinsinler, ne yesin ne içsinler” dedi.

İşçi ve memurun eline zam oranında bir gelir geçmemektedir

İnkaya  yapılan zamlar hakkında da konuştu. Ülkemizde hemen her gün bilinir, bilinmez ürünlere zamlar yapılmakta diyen İnkaya “ Yapılan zamlar yüzde yirmileri otuzları bulduğu halde hem üretenin eline hem de maaşlı çalışan işçi ve memurumuzun eline zam oranında bir gelir geçmemektedir. İşçiye, memura, sabit gelirliye iktidar yüzde 3,5 lik zam yapmakta, temel tüketim mallarına ,(devlet denetimi altındaki mal ve hizmetlere elektrik, su, akaryakıt, sigara, doğalgaz )yüzde 30 yüzde 35 lik zamlar yapılmaktadır. Dar gelirlinin vicdanına bırakılmıştır.  Böyle oluyor da nasıl geçiniyorlar insanlar, diye sorarsanız zaten devletin görevlerinden olan vatandaşını koruma, sosyal devletin görevlerinden olan, özürlü ve yaşlısını kollama görevinden ötürü, özürlüsü ve yaşlısı olan ailelere maaşlar verilmektedir. Vatandaş bu maaşlar ile geçinmek zorunda bırakılıyor.  Bu maaşları verdiğiniz zannettiği, iktidara da dua etmek mecburiyetinde bırakılmıştır” diyerek sözlerine ekonomiyle ilgili devam etti.

İşveren olmak da zor işçi olmakta

İşsizlik sorunu hakkında da konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya; “Türkiye Cumhuriyeti devletinde işveren olmak da zor işçi olmakta.  İşçi oluyorsunuz işveren sizi sigortasız ve düşük ücretle çalıştırmak istiyor.  İşveren oluyorsunuz işçi sizden yüksek beklenti içine giriyor, işletmeyi kapatmak zorunda kalıyorsunuz.  Bunu herkes biliyor, ama bir çözümde bulamıyor. Hâlbuki Sosyal Güvenlik Kurumu bu konuda hem işçiyi hem işvereni koruyan kollayan takip eden denetleyen durumuna geçerse hem işçi memnun olacak hem de işsizlik azalacak. Ülkemizde yüksek öğrenimi bitirmiş, milyonlarca gençliğimiz var. Bu gençler 1001 ümitlerle gittikleri okullardan mezun olduktan sonra, okulu ile ilgili iş bulamamak ta’’ hangi iş olsa yaparım’’ düşüncesiyle iş bulamamaktadır. Anne Baba kendi öz giderlerinden keserek yavrusunu okutuyor okulu bitir diyor, Okul bittikten sonra da aldığı eğitimle ilgili işi bırak, herhangi bir işte dahi kendisine yer bulamıyor. Bu şekilde işsizlikte çığırdan çıkmıştır” dedi.

Terör sorunu ortadan bir an önce kalkmalı

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya son olara terör sorununa değindi. İnkaya “ Biliyoruz ki 1980’li yılların başında Elazığ ilinde ilk atılan kurşunla başlamış bir PKK terörü var ve bu terör halk yani üniforması olmayan insanlarla mücadele olduğu için bir türlü durdurulamamış, bugün benimle oturup çay içen kahve içen bir vatandaş görünümlü terörist yarın gece başka bir kıyafetle gelip güvenlik güçlerine saldırabiliyor ya da el yapımı patlayıcı uygun bir yere bir düzenekle kurup insanları katledebiliyor.  Terörün çözümü Terör ve terörün hitap ettiği şekilde davranmaktır iktidar ilk zamanlarda denedi açılım dedi saçılım dediği sözde ünlü isimlerini köprülere yollara verdi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı gelmişlere sizinleyim dedi. Bellibir süre gitti Daha sonra baktı ki olmuyor çark etti” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İnsanlar, yüksek, vergilerle, nasıl, geçin, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Pazartesi
17° - 33°
Afyon

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:47
Sabah
05:35
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı