Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 12:10 Bu haber 175 kez okundu
 
İscehisar’lı vatandaşlar huzurla evlerinde oturuyor
Ticaret merkezi, 1 büfe ile altyapı ve çevre düzenleme işinin yer aldığı projedeki konutların 247’sinin 2+1,160’sının ise 3+1 planında inşa edildi. Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki yaşayan vatandaşlar ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor.
Yaşam Haberi


Yavuz Esenyel ; “Her konutun bağımsız bölümleri ile elimizden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Site 2019 Mart ayında vatandaşlara ev olmaya başladı. Site yönetimi ortak alanların temizliği bakımı ve asansörlerin ekip manaların çalışmasını sağlayan birimdir diyerek sözlerine başlayan İscehisar Toki Yöneticisi Yavuz Esenyel TOKİ hakkında bilgi verdi. Esenyel; “Temizlik, çim bakımı, asansörlerin kontrolleri, devamlı çalışıp çalışmadıklarını kontrol ettiriyoruz. Her konutun bağımsız bölümleri ile elimizden geldiğince her ailemize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz vatandaşın bize bildirdiği sorunları, şikâyetleri çözüme kavuşturup kendilerine sorunlarıyla ilgili yapabileceğimiz yardımları beyan edip o şekilde hareket ediyoruz. Sitemizin çalışan sayısı altıdır. Bir teknik personel dört blok görevlisi bir müdür” ifadelerini kullandı.

Esenyel sözlerine şöyle devam etti; “Blok temizlikleri haftada iki gün yapılmaktadır. Geri kalan günlerde ise sitenin diğer işleriyle bakım çalışmaları yapılıyor. Sitemizde eksik gördüğümüz bozulmaları düzeltiyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarını ortadan kaldırarak eksiklerini gördüğümüz htiğimiz bize bildirilen sorunları kendi içimizde değerlendirip onların ihtiyaçlarını giderecek çözümler sunuyoruz. Eksik olan patikalarımızı artırdık, piknik masaları olmayan bölgelere piknik masaları imal ettik. Sosyal alanlar sağladık ve çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor” dedi.

Güvenliği sağlamak için emniyet birimlerimizle çalışıyoruz

Site görevini sağlamak için gece gündüz görevlilerimiz turlar atmakta emniyet birimlerinle iletişim halinde olup site çevresinde devriyeler atmakta diyerek sözlerine devam eden Site yöneticisi Yavuz Esenyel; “Sitemizin yakınında bir okul var, okul şubat ayı içerisinde açılacak. Cami alanımız var inşaatının başlanmasını bekliyoruz. Sitemizin içerisinde halk eğitim merkezinle anlaştığımız dikiş nakış kursu, kuran kurslarımız var. İlerleyen günlerde de İngilizce kursu açmayı düşünüyoruz. Sitemizin içerisinde bir ticaret merkezi bulunmakta, bir adet market site sakinlerimize hizmet vermektedir. Site 407 daire inşa edilmiş 10 bloğu 3+1, 16 blokta 2+1. Sitemiz otuz sekiz dölüm alan üzerine kurulmuş. Bunun on yedi bin metre karesi yeşil alandır. Sitemiz sosyal alanları olan bir sitedir. İscehisar içerisinde sosyal alanlar içerisinde insanların en iyi yaşama alanlarını sunmaya sahiptir. 2 parkımız bulunmaktadır bir spor aletlerinin bulunduğu parkımız bulunmaktadır. Biz site yönetimi olarak vatandaşlarımızı istedikleri rahatlığı sunmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

“Eski evime göre burası daha güzel”

Siteye taşınalı 7 ay olduğunu ve daha önce oturduğu evi TOKİ sakinlerinden Sultan Zeybek; Eski evimle burayı kıyaslarsak burası daha güzel ve daha rahat. Sosyal hayat oldukça çok fazla. Komşularla site içerisindeki piknik alanlarında vakit geçiriyoruz. Site görevlileri ihtiyacımız olduğu zaman yardım ediyorlar sorunlarımızı çözüyorlar. Evimin ısından memnunum doğalgazlı ve merkez ısıtmalı” dedi.

Hafta sonları çok rahat geçiriyoruz

Daha önce ısı yalıtımı olmayan bir evde oturduğunu belirten Hasan Keskin ise; “Eski evim sobalıydı. Yeni yaşam alanımdan çok memnunum. Hafta sonları çok rahat geçiriyoruz. Site içerisinde ilişkilerimiz çok güzel komşularımız çok değerli insanlar” dedi.

Çocuklarım istediği zaman oyun parkında eğleniyor

2019 Nisan ayında İscehisar TOKİ’ye taşınan Didem Telli’de ;”Daha önce kirada oturuyordum şuan kendi evimde oturuyorum. Çocuklarım ve biz aile olarak çok memnunuz. Çocuklarım istediği zaman oyun parklarında vakit geçirebiliyorlar. Siteye taşındığımdan beri yaşam alanımız baya genişledi. Hayatımızdan gayet memnunuz” dedi. Selçuk Taşkın Özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: İscehisar’lı, vatandaşlar, huzurla, evlerinde, oturuyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 04.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
17° - 33°
Perşembe
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.08.2020
İmsak
04:17
Sabah
05:54
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:14
Yatsı
21:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı