Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 10:48 Bu haber 135 kez okundu
 
İSLAM MEDİYETİNDE NOEL KUTLAMALARI YOKTUR
Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Saadet Partisi Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Yer; “31 Aralık 2019. Yılın son günü. Miladi takvimi kabul etmemiz ve bu takvimi kullanmamız nedeni ile bir yıl bitiyor. Yeni bir yıl başlıyor” ifadelerini kullandı.
Yaşam Haberi


Yer; “ Hristiyanların inançlarına göre çok önemli bir gün. Ancak bizim inancımızda bir önemi yok. Kullandığımız takvime bir yıl değişiyor, hepsi bu” dedi.

Saadet Partisi Afyonkarahisar İ l Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.  Saadet Partisi Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Yer tarafından yapılan değerlendirme toplantısında Yerel ve Ulusal gündem değerlendirildi.  Sözlerine neden bu kadar eğlence Bir yılın bitmesi ya da yeni bir yılın gelmesi neden bu kadar mutlu ediyor bizleri diyerek başlayan yer; “Bugün yaşadığımız sıkıntıların pek çoğunun sebebi batıya olan hayranlığımızdır. Batının her yaptığını koşulsuz ve sorgusuz kabul edişimizdir. Onlara benzemekle daha mutlu ve daha müreffeh bir hayat yaşayacağımız düşüncesiyle hareket etmemizdir. Elbette ilim ve fende batının ileri uygulamalarından faydalanabiliriz. Ancak giyimi, yemeği, yaşam tarzları bizi etkilememeli. Unutulmamalıdır ki  güzel olan ne varsa İslam’dadır. Bugün batılıların yaşadığı güzel hasletlerin hepsinin kaynağı İslam’dır. Şimdi biz bu mükemmel dini bir kenara bırakıp, tahrif edilmiş bir dinin saçma sapan yaşayışlarını taklit ediyoruz. Yeryüzünde en fazla alkol alınan gün yılbaşıdır. En fazla kumar oynanan gün yılbaşıdır. En fazla zina edilen gün yılbaşıdır. En fazla suç işlenen gün yılbaşıdır. Diğer taraftan Ramazan ayının denk geldiği ay en az suç işlenen ay, Bayramı günleri ise en az suç işlenen günlerdir. Bu bile bizim medeniyetimizin ne kadar üstün olduğunu göstermeye yeterlidir. Mükemmel bir dinin mensupları olarak, bir Hristiyan adeti olan Noel kutlamalarından uzak durmalıyız” dedi.

DIŞ ÜLKELERE BORCUMUZ YOKSA 137 MİLYAR TL NEYİN FAİZİ

Geçtiğimiz günlerde 2020 bütçesi kabul edildi diyerek sözlerine devam eden Saadet Partisi Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Yer; “Bu bütçede yatırımlara ayrılan miktar 60 milyar iken, faize ayrılan miktar 137 milyar tl. IMF’ye borcumuz bitti diye şov yapanlara sormak istiyoruz. Hani bizim dış ülkelere borcumuz bitmişti? Hani IMF bizden borç istemişti de sizde arkadaşlarınıza “verin” demiştiniz? Eğer söylediğiniz gibi borcumuz bittiyse faizi neden veriyoruz? Borcu olmayan faiz öder mi? Buradan sizi uyarıyoruz, milletimizi kandırmayı bırakın. Bir an önce üretim yatırımlarına dönün ve faizi bir dünya gerçeği olarak değil kaldırılması d-gereken bir mikrop olarak görün” ifadelerine yer  verdi.

UYGUR TÜRKLERİ PARTİLER ARASI BİR SORUN DEĞİL, PARTİLER ÜSTÜ BİR SORUNDUR

Yer; “Uygur Türkleri hala kanayan yaramız olmaya devam ediyor. Buradaki zulüm derhal durdurulmalıdır. Bu zulmün durması için ihtiyaç duyulan şey dik bir duruştur. Diklenmeden dik bir duruş. Bizim kardeşlerimize yapılan bu zulüm devam ederse biz sizden mal almayız demek bile Çin’e geri adım attırır. Çünkü Çin ürettiği ürünlerin büyük bir kısmını İslam ülkelerine satmaktadır. Bu tür konular bütün siyasi partilerin ortak kaygısı olmalıdır. Böyle bir meselede parti ayrımının yapılması doğru olmaz. Ne yazık ki meclise Uygur Türkleri araştırma komisyonu kurulsun önergesi geldiğinde ortak kaygı ile değil partizanlıkla hareket edilerek Ak Parti ret, MHP çekimser oy kullanarak önerge ret edilmiştir. Gerekçe olarak ise MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, “MHP muhalafetten gelen hangi araştırma önergesi varsa, bunları kendi siyasî anlayışı içinde desteklememe kararı vermiştir” diyor. İşte biz tam olarak bunun yanlış olduğunu söylüyoruz. Doğru kimden gelirse gelsin kabul etmeli, yanlış kimden gelirse gelsin kabul etmemeliyiz. Bu anlayışla hareket etmeyip, bizimkiler ne söylerse doğrudur, karşıdakiler ne söylerse yanlıştır anlayışıyla hareket edersek, iflah olmamız mümkün değildir” diyerek  sözlerini ekonomideki gelişmeler hakkında sürdürdü.

HALKIMIZIN GERÇEK GÜNDEMİ EKONOMİ

Son olarak “gerek yapılan kamuoyu araştırmaları, gerek bizzat şahit olduğumuz durumlar göstermektedir ki, halkımızın gerçek gündemi ekonomidir” diyen Yer; “ İşsizlik, geçim sıkıntısı, gelir dağılımındaki adaletsizlik. Sonuçta hep ekonomi ile ilgili. Bu yüzden siyasilerimizin ve özellikle iktidarın polemiklerden, laf cambazlıklarından, algılardan ve aldatmalardan vazgeçip, insanımızın gerçek gündemi ile ilgili çalışmalar yapmaları gerekmektedir. Doktorun iyisin demesi ile ağrı geçmediği gibi, ekonomi iyi, uçuşa geçti demekle de insanımızın cebine para girmiyor. Bir an önce istihdam ve üretimi artırıcı yatırımlar yapılmalıdır. Kanal İstanbul ve Yerli Otomobil ile gündem değiştirilmeye çalışılsa da, halkımızın en büyük sorunu ekonomidir” diyerek sözlerini tamamladı.

Selçuk Taşkın

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: İSLAM, MEDİYETİNDE, NOEL, KUTLAMALARI, YOKTUR,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 03.08.2020
Bugün
17° - 30°
Salı
17° - 33°
Çarşamba
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 02.08.2020
İmsak
04:15
Sabah
05:53
Öğle
13:09
İkindi
17:00
Akşam
20:15
Yatsı
21:46
Arşiv Arama
Haber Yazılımı