301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 10:45 Bu haber 123 kez okundu
 
İstanbul’da 63 Bin hemşerimiz ile görüştük
Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mehmet Kocacan tarafından yapılan basın toplantısında yerel ve ulusal gündem ele alındı.
Siyaset Haberi


Haftalık basın toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mehmet Kocacan ilk olarak MHP Genel Merkezi tarafından İstanbul’da verilen görev hakkında bilgi verdi. Kocacan;                       “ bilindiği üzere 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Dünya’nın gözünün olduğu İstanbul’da Genel Merkez’imiz tarafından görevlendirildik. Bu görevlendirme ile yönetim kurulundan, İl yönetiminden ve Merkez İlçe yönetiminden arkadaşlar ile bizde İstanbul’da ne kadar Afyonkarahisar’lı varsa hepsine ulaşılma adına orada 1 Haftaya yakın bir çalışma gerçekleştirdik. Burada birçok güzellikler görüldü. 63 Bin Afyonkarahisar’lı hemşerimizin kurmuş olduğu 19 dernek ve bir tane de federasyon olmak üzere tüm Afyonkarahisar’lı hemşerilerimiz ile kucaklaşma nasip oldu. Dünyanın gözünün önünde olan birçok olaya bizde canlı şahit olarak İstanbul’da bulunduk. Türkiye’nin coğrafi, ekonomik ve siyasi durumu ile ilgili İstanbul’un yönetim şekli ve yönetilecek insanlar ile ilgili kısmında görüş alışverişinde bulunduk.  Yunanistan ekonomik ve diğer gerekçeler ile erken seçim dedi, hiçbir Avrupa Ülkesi, Dünya ülkesinin bundan haberi olmadı. Ancak İstanbul Belediye Başkanlığı seçimi bunun çok çok üzerinde konuşuldu. Pazar günü yapılacak seçimler için tüm siyasi partiler İstanbul’da faaliyette bulunmaktalar.  63 Bin Afyonkarahisar’lı hemşerilerimizin dertlerini bizde ortak derdimiz bildik. Bizim burada ki çalışmalarımıza İstanbul’daki 19 Derneğimiz ve 1 Federasyon hiç çekinmeden İstanbul’da yaşayan hemşerilerimiz toparlayarak bizim konuşma fırsatımızı sağladılar. İşte Türkiye’nin en sancılı dediğimiz hallerinden bir tanesini yaşadığı şu günlerde önümüzde ki süreçte de daha buna benzer şeyler yaşanılmaması için örnek oluyor.”

Binali Yıldırım’ın daha üstünlüğünü var

Yapılan canlı yayına da değinen İl Başkanı Kocacan; “Bir moderatör’ün gözetiminde yapılan canlı yayın gerçekleşti. Bizim bilge liderimiz sayın devlet bahçeli bir açıklaması olmuş idi bu ise tarafsız olunmayan moderatör ile canlı yayın yapılamaz demişti” diyerek sözlerine devam etti. “Şimdi seçimdeki bu iki adayın projelerini yapabileceklerini konuşmamız gerekirken gündem şu anda taraf tutulduğu gizli görüşmelerin yapıldığı gibi birçok konular konuşuluyor. Aslında demokrasilerde siyasal çizgi doğrudur ancak bu işlerin tarafsız bir şekilde yapılması gerekiyordu.  Ancak donanımı belli olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde ve İstanbul’da önemli başarılara imza atmış olan sayın Binali Yıldırım’ın diğer adaya karşı daha fazla üstünlüğünün var olduğunu görmemek elde değil. Ancak bu tercih bizim tercihimizden ziyade İstanbul’lu vatandaşlarımızın tercihidir. İnşallah sandığa gidildiğinde Türkiye ve İstanbul’un hayrına sonuç çıkacaktır.” dedi.

Afyonkarahisar’ın eksikliklerini beyan edeceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan İstanbul’dan döndüğünde Afyonkarahisar Belediyesi resmi bir yazı gönderdiğini belirti. Kocacan gelen yazı hakkında da bilgi verdi. “Bu yazıda  Afyonkarahisar Belediyesi için bizim öngörülerimiz görüşlerimiz projelerimiz’in bildirilmesi istenmiş. Biz her güzel olan her projenin içinde olmayı kendimize prensip edindik. Çünkü Afyonkarahisar bizim yaşadığımız bir yer ve belediye başkanımız 5 yıl boyunca bizimde belediye başkan’ımız. Yapılacak her programda Milliyetçi Hareket Partisi’nin İl Başkanı olarak görüşlerimize fırsat verilmesi bizi ziyadesi ile memnun etmiştir. Gönderilen yazıya cevaben görüşlerimizi bildireceğiz. Afyonkarahisar’ın eksikliklerini, olması gerekenleri beyan edeceğiz. Bizden sonra gelecek nesillere daha güzel ve yaşanabilir bir Afyonkarahisar bırakmak istiyoruz. Siyaset artık durağanlaşacak İstanbul seçimlerinden sonra 2023 yılına kadar bir seçim görünmeyecek. İşte bu arada bizde seçilenler ile birlikte yeniden seçilecek adaylarla elimizdeki imkanlar ile ne kadar katkı sağlamamız gerekiyorsa Milliyetçi Hareket Partisi olarak katkıda bulunmayı kendimize destur ediyoruz”

İsimler geçiçi değil kalıcı olmalı

Yapımı tamamlanan kent meydanına isim arayışı hakkında ki görüşlerini de belirten Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan; “Adı üstünde zaten Cumhuriyet meydanı. O meydanın Cumhuriyet meydanı olarak anılmasında fayda var. Elbette ki geçmişte Afyonkarahisar’a hizmeti dokunan büyüklerimizin isimlerini zaten veriyorlar. Bizde diyoruz ki; bir isim verilecekse kalıcı olması önemlidir. Yoksa bir ismi verip başka birisinin beğenmedim diye değiştirmesi uygun değil. Bu yüzden isimlerin seçilmesinde dikkat edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.”

Kendi görüşlerindir ve kendilerini bağlıyor.

Demokrat ülkücülerin İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek verecekleri konusuna da değinen Kocacan; “  Ülkücülük Milliyetçi Hareket Partisi’nde yaşanır.  Ancak bu çizgiyi kendine uygun görmeyen arkadaşlar bizim kendi misyonumuz olan ülkücülükten çizginin dışına çıkmış başka bir misyona geçmiş buda şahsi görüşü olmuş olur. Eğer onlar şahsi görüşü olarak İmamoğlu’na destek vermek isterlerse buyursun versinler kimsenin aklına tembih koyacak değiliz. Ancak biz burada bir şeyleri işaret ettik. Devletin zorda kaldığı her durumda milliyetçi hareket partisi ve genel başkanımız hep devleti baz alarak görüşlerini böyle beyan etmiştir.  Türkiye’nin bekası, geleceği ve gelecekteki nesli ile alakalı almış olduğumuz kararların bizim tarafımızdan doğru ve emin olduğunu biz biliriz sorgulamadan oyumuzu ona göre veririz. İşte bu arkadaşlarımızın büyük fotoğrafa bakması gerekiyor. Şehitlerimize baksınlar. Herkes soruyor Türkiye de beka sorunu mu var ? Yoksa bu kardeşlerimiz neden şehit oldu. Bakın Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında bir belediyenin sahilinde artık Suriyeliler denize giremeyecek dedi. Şimdi bu insanların elbette bir tampon bölgede ağırlanması daha uygun olur ama bir konu üzerinden siyaset yapıp prim yapmaya çalışmak doğru değil. Devlet politikası içinde asla yer almayacak konular. Biz hiçbir zaman oy kaygısı ile devletin yapmış olduklarına karşı durmadık. Biz bölünmeye parçalanmaya birlikteliğimizin ayrıştırılmaya çalışılmasına karşı durduk.  Bu sebeple de bunu söyleyenlerin kendi görüşlerindir ve kendilerini bağlıyor.”

Yıkmak, değiştirmek, işten çıkarmak doğru değil

Emirdağ’da yaşanan sorunlara da değinen Kocacan; “Bizim bir belediye başkanımız vardı. Onun yaptığı işler Emirdağ’lı vatandaşların hizmetine sunulmuştur.  Seçim yapılmıştır ve Emirdağ belediye başkanı belirlenmiştir.  Ancak oradaki yol yürüyüş hali bizi değil orada ki arkadaşın kendisini bağlayacaktır. Uzun sürecek siyaset iyidir. Fakat bilinmelidir ki zaman çok hızlı akıp geçiyor 5 yıl da göz açıp kapayınca kadar geçecektir. Bir önceki belediye başkanının işe aldıklarını çıkartmak, yaptığı bir yerin adını değiştirmek, yıkmak bunlar doğru değildir.  Kendimizi artık disipline etmeliyiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İstanbul’da, 63, Bin, hemşerimiz, ile, görüştük,
Haber Videosu
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 18.11.2019
Bugün
- 18°
Salı
- 17°
Çarşamba
- 17°
Afyon

Güncelleme: 18.11.2019
İmsak
06:10
Sabah
07:36
Öğle
12:48
İkindi
15:27
Akşam
17:50
Yatsı
19:10
Arşiv Arama
Haber Yazılımı