301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 10:36 Bu haber 87 kez okundu
 
İstanbul’u 23 Haziran’da yeniden fethetmeliyiz
23 Haziran 2019 tarihinde yenilenecek olan İstanbul Büyük şehir belediye başkanlığı seçiminin basit ve alelâde bir seçim olmadığına dikkat çeken Siyasetçi ve Eğitimci Yazar Muharrem Günay, “23 Haziran 2019 günü İstanbul’u yeniden fethetmeliyiz” dedi.
Gündem Haberi


Muharrem Günay yaptığı açıklamada, “Sevgili Peygamberimizin,“İstanbul mutlaka fetih olunacaktır, O’nu fetheden sultan ne güzel sultandır, O’nu fetheden asker ne güzel askerdir” dediği ve Müslümanlara hedef gösterdiği Asya ile Avrupa’nın kesiştiği noktada kurulan İstanbul, basit ve alelâde bir şehir değildir. Bu şehir Şair Nedim’in bir kasidesinde: “Bu şehr-i Stanbul ki bî misli bahâdır. Bir sengine yekpâre Acem mülkü fedadır.” denen bir muhteşem şehirdir. Bu şehir, 1807 yılında İstanbul’un Ruslara bırakılmasını isteyen Çar I. Aleksandr’a Napolyon’un, “İstanbul mu, asla! İstanbul, Dünya imparatorluğu demektir.” dediği bir müstesnâ şehirdir. Bu şehir, Hz. Peygamberimizin (sav) müjdesi;  “Ya Ben İstanbul’u alırım ya da İstanbul beni!” diyen ve İstanbul’u fethederek Sevgili Peygamberimizin övgüsüne mazhâr olan Fatih Sultan Mehmed Han’ın emanetidir. İstanbul, işgal ettiği bu stratejik konumu ve coğrafi özellikleri açısından ilk çağlardan beri bütün hükümdarların kalbinde müstesnâ bir yer işgal etmiştir. İstanbul, Anadolu’ya ayak bastığımız ilk andan itibaren bütün Türk Sultanlarının bir milli ülküsü “KIZIL ELMASI” olmuştur. Osman Gazi, devletin kurucusu olarak, oğlu Orhan Gazi’ye: “Osman Ertuğrul oğlusun, Oğuz Karahan neslisin, Hakk’ın bir kemter kulusun, İstanbul’u aç, gülizâr yap” diyerek İstanbul’un fethini tıpkı Hz. Peygamberimiz gibi hedef göstermiştir.Osman Gazi’den Fatih’e kadar bütün Osmanlı sultanları, Kur’an-ı Kerim’de es-Sebe suresi 15. âyette, “Beldetün tayyibetün-Güzel belde-hoş belde” olarak nitelendirilen bu muhteşem şehri almanın ve Hazreti Peygamberimizin övgüsüne sahip olmanın aşkıyla yanıp tutuşmuşlardır. Kur’an-ı kerim’de, es-Sebe suresi 15. âyette geçen “Beldetün tayyibetün” sözcükleri Ebcet hesabıyla İstanbul’un fetih tarihi olan Hicri 751 tarihini gösterir. Bu da başlı başına bir Kur’an mucizesidir.

İstanbul’un fethi ile bin yıllık Bizans tarihin derinliklerine gömülmüş, İslâm’ın sekiz yüz yıllık ülküsü gerçekleşmiş, İstanbul Kızıl Elması da Türklerin eline geçmiş ve Türk ve dünya tarihinin yeni ve parlak bir devri başlamıştır. İşte o günden beri bu fethi içine sindiremeyen Türk ve İslam düşmanları boş durmamış İstanbul üzerinde plan yapmaktan, İstanbul’u yeniden Bizans’ın başkenti yapmak düşüncesinden bir an olsun vaz geçmemişlerdir.

İşte 23 Haziran 2019’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimlerine de bu pencereden bakmak ve 23 Haziran 2019 günü İstanbul’u yeniden fethetmek zorundayız.

Bu mukaddes şehir başta FETÖ ve PKK örgütleriyle işbirliği içinde olan dış destekli bir zihniyete asla teslim edilemez” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İstanbul’u, 23, Haziran’da, yeniden, fethetmeliyiz,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.12.2019
Bugün
-4° -
Pazar
-5° -
Pazartesi
-
Afyon

Güncelleme: 07.12.2019
İmsak
06:27
Sabah
07:55
Öğle
12:54
İkindi
15:22
Akşam
17:43
Yatsı
19:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı