301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 10:16 Bu haber 55 kez okundu
 
İstasyonda yaş özelliklerine göre tasarımlar yapacaklar
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) 'Afyonkarahisar Kendin Yap' projesi kapsamında başlatılan Kendin Yap Atölyesi Ahşap Tasarım Eğitici Eğitimleri'ni ziyaret etti.
Gündem Haberi


 

 

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya Atölyesinde gerçekleştirilen Eğitici Eğitimleri'ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'a Şube Müdürü Betül Ersöz Özcan ve AR-GE personeli Nursefa Keskin eşlik etti.

Mobil Atölyede eğitmenlik yapabilecek 13 öğretmenin eğitimlerini izleyen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; "YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) kapsamında, Afyonkarahisar Belediyesinden hibe olarak alınan otobüs, Mobil Atölyeye dönüştürülerek imkânı olmayan öğrencilerimize ulaştırılacak ve fırsat eşitliği sağlanacak. Mobil Atölyemizde, Robotik Kodlama İstasyonu ve Ahşap Tasarım istasyonu bulunacak. Bu istasyonda çalışabilmesi için öğretmenlerimize Ahşap Tasarım Eğitici Eğitimlerini başlattık. Ahşap tasarımı ile öğrencilerimiz istasyonda yaş özelliklerine göre tasarımlar yapacaklar. Yapmış oldukları özgün tasarımlar Mobil Ahşap Tasarım İstasyonu'nda ürün olarak ortaya çıkarılacak. Böylece öğrencilerimiz düşüncenin somutlaştırılmış halini görebilecek. Tüketici olmaktan ziyade, üreten bireyler olan öğrencilerimiz kendilerini gerçekleştirmiş olacak. Ayrıca günlük hayatta kullanılacak özgün tasarımlar oluşturarak magnet, anahtarlık, hediyelik eşya, resim çerçevesi gibi birçok üretimi yapılabilecek.Değerli öğretmenlerim, 24-28 Şubat tarihlerinde 5 gün 30 saat olarak gerçekleştirilecek eğitimlerde hepinize başarılar diliyor burada edineceğiniz bilgileri katlayarak çoğaltacağınıza inanıyorum. Projede emeği geçen Afyonkarahisar Belediyemize, Zafer Kalkınma Ajansına, firmalara, AR-GE birimimize, eğitmenlere ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi. Program süreçle ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.

Yurdanur Mergen

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İstasyonda, yaş, özelliklerine, göre, tasarımlar, yapacaklar,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 03.04.2020
Bugün
- 12°
Cumartesi
- 16°
Pazar
- 17°
Afyon

Güncelleme: 03.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı