Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Aralık 2019 - Pazartesi 11:48 Bu haber 164 kez okundu
 
İZDES Projesine başlandı
T.C. İçişleri Bakanlığı İzleme Destekleme Merkezi (İZDES) tarafından basın bildirisi yayımlandı. Yayımlanan basın bildirisinde kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması ve vatandaş memnuniyetinin esas alınması belirtildi.
Yaşam Haberi


İZDES’in yayımladığı basın bildirisinde; “İçişleri bakanlığı olarak, kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak, vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması temel hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda; sayın bakanımızın talimatları ile içişleri bakanlığında izleme ve değerlendirme sistemi projesinin uygulanmasına başlanmıştır. Vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde bakanlığımız taşra birimlerinin hizmet kapasitelerini ölçmek, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimi geliştirmek, sahadaki görüş ve önerileri doğru şekilde merkeze iletmek ve valiliklerimizdeki iyi uygulama örneklerini paylaşmak üzere İZDES (izleme değerlendirme sistemi) projesini başlattık. Bu projenin birinci aşamasında, 81 ilimizi ziyaret ederek 4.000’e yakın personelimizle bir araya geldik. Bu ziyaretler sonucunda sorunlarla ilgili öneriler de geliştirilerek hazırlanan raporlar illerle paylaşılmış ve önerilerin hızlıca hayata geçirilmesiyle ilgili talimatlar verilmiştir” cümleleri yer aldı.

“Vatandaş odaklı hizmet seferberliği”

Projenin ikinci aşamasının teması, ise “vatandaş odaklı hizmet seferberliği” olduğu belirtilen bildiride;” Sayın Cumhurbaşkanımızın “devleti temsil etmek, milletin gönlünü kazanmakla olur” ifadeleri doğrultusunda içişleri bakanlığı olarak valiliklerimizde başlattığımız ‘’vatandaş odaklı hizmet seferberliği’’ kapsamında, bütün bürokratlarımızla sahaya iniyoruz. Bakan yardımcıları başkanlığında bakanlığımız üst yöneticilerinden ve uzmanlardan oluşan 9’ar kişilik heyetlerle 68 ilimizde ziyaret programlarımız gerçekleştirilmiş olup, bugün 69. İlimizde bulunmaktayız. Kalan 12 ilimize en kısa sürede ziyaretler gerçekleştirilecektir. Vatandaş odaklı hizmet seferberliği, öncelikle “dinleme ve empati” prensibi üzerine kurgulanmış bir projedir. Bu proje kapsamında bakanlığımızca uygulanan halk toplantıları, il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi proje ve uygulamalar hakkında, ticaret sanayi odaları ve borsaları, esnaf ve sanatkâr odaları, ziraat odaları, muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeyi, görüş alış verişinde bulunmanın yanında Valiliklerimizin iletişim ve işbirliği kapasitesini de değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu projenin amaçlarından bir diğeri de bakanlığımız birimlerince sunulan emniyet, asayiş, trafik, 112 acil çağrı, nüfus, göç vb. Hizmetlerden yararlanan vatandaşlarımızla birebir görüşmek suretiyle hizmet kalitemizi ve vatandaş memnuniyetini ölçmek olarak belirlenmiştir. Bu çalışmanın çıktısı, 81 il valiliğimizin tamamına ait ve somut görüşmelere, Ziyaretlere dayalı bir değerlendirme raporu olacaktır. Hedefimiz, bu raporlar Doğrultusunda geçmiş medeniyetimize ve gelecek vizyonumuza uygun merkezi ve yerel düzeyde yönetim politikaları ve stratejileri oluşturmak suretiyle vatandaş memnuniyetini arttırmak ve hizmet kalitesini yükseltmektir. İZDES projesi’nin ikinci aşaması olan vatandaş odaklı hizmet seferberliğinin hayırlı olmasını diliyor, görüş ve önerileriyle bize yol gösterecek aziz milletimize şimdiden teşekkür ediyoruz” ifade edildi. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: İZDES, Projesine, başlandı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 03.08.2020
Bugün
17° - 30°
Salı
17° - 33°
Çarşamba
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 02.08.2020
İmsak
04:15
Sabah
05:53
Öğle
13:09
İkindi
17:00
Akşam
20:15
Yatsı
21:46
Arşiv Arama
Haber Yazılımı