Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 10:53 Bu haber 156 kez okundu
 
Kadın Meclisi miniklerle buluştu
Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu ve yönetimi Yerli Malı Haftası nedeniyle İlimiz Merkez Belkaracaören ilkokulu ve ortaokulunda öğrenim gören öğrenciler ve kreş öğrencilerine etkinlik düzenledi.
Yaşam Haberi


Minik öğrencilere sürpriz yerli malı haftası düzenlenen Kadın Meclisi yönetiminin bu etkinliği öğrencileri adeta sevince boğdu. Etkinlikte öğrencilere, Kadın Meclisi üyeleri tarafından el yapımı pastalar, börekler, kek, kurabiye ve çeşitli meyveler ikram edildi.

Kadın Meclis Başkanı Canser Kuzu öncülüğünde yapılan ziyarete Kadın Meclisi yönetim kurulu üyeleri katıldılar.  Sabah saatlerinde Belkaracaören İlk ve orta okuluna giden Kadın Meclisi burada okul müdür Yusuf Yaren ve okul öğretmenleri tarafından karşılandı.İlk olarak ders gören öğrencilerin rahatsız edilmemesi adına tenefüs zilinin çalması beklendi. Zilin çalmasının ardından öğrencilerin yanlarına giden Kadın Meclisi üyeleri, öğrencilerle tanıştılar ve birlikte yerli malı haftasını kutladılar.Ziyarette ilk olarak ana sınıfı öğrencilerinin yanına gidildi. Minikleri sınıflarında ziyaret eden Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu ve yönetimi, miniklerle birlikte yerli malı haftasını kutladılar. Öğrencilerde çeşitli hediyeler ve yiyecekler ikram eden Canser Kuzu, yerli malı haftasının önemini miniklere anlattı.Minik öğrencilere tamamen el yapımı olan ikramlardan kendi elleriyle yediren Kadın Meclisi yönetimi, sınıf öğretmeni tarafından öğretmen ve minikler tarafından yapılan duaya da katıldılar.

Ana sınıfı öğretmenini bu duyarlı davranışı ve minik öğrencilere verdiği güzel eğitimden dolayı tebrik eden Başkan Kuzu ve yönetimi daha sonra ilkokul öğrencilerinin yanlarına geçtiler. Aynı ikram ve hediyeleri burada da öğrencilere dağıtan Kadın Meclisi üyeleri, öğrencilerle hoşça vakit geçirdiler. Kadın Meclisi üyesi olan Cennet Koç tarafından öğrencilere Yeşilay ve Yerli malı haftasının önemiyle ilgili bilgiler verildi. Soru cevap şeklinde yapılan sohbette öğrencilere çeşitli bilgiler verilerek, öğrencilerin Yerli mallarıyla ilgili bilgilenmeleri sağlandı.Daha sonra Belkaracaören ortaokulu öğrencilerini okul müdürü Yusuf Yaren ile birlikte ziyaret eden Kadın Meclisi üyeleri burada da, öğrencilere pasta, kek, kurabiye ve meyvenin yanı sıra içinde yine yerli üretim olan kalem, silgi, kalemtraş gibi eğitim malzemelerinin bulunduğu paketlerden hediye etti.

“Etkinliklerimiz devam edecek”

Ortaokul öğrencilerinin Yerli malı haftası ve yerli üretim mallarıyla ilgili geniş bilgilerinden dolayı memnun olduğunu belirten Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.Öğrencileri ziyaretlerinin ardından Okul öğretmenleriyle öğretmenler odasında bir araya gelen Kadın Meclisi üyeleri, öğretmenlerin, sorun, talep ve önerilerini dinlediler. Belkaracaören ilk ve orta okuluna yapılan ziyaretle ilgili bilgi veren Kadın Meclis Başkanı Canser Kuzu, bu tür etkinliklerinin devam edeceğini belirterek; "İnsan odaklı ve ayakları yere basan projeler yapıyoruz. Bu günde Belkaracaören okulumuzu ziyaret edip öğrencilerimizle birlikte yerli malı haftası etkinliği gerçekleştirdik. Buradaki tüm ikramlarımız Kadın Meclisi üyelerimiz tarafından kendi evlerinde hazırlanmıştır. Tüm üyelerime teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi bilgilendirdik, aydınlattık" dedi.

 

“Lütfen köy okullarımızı ziyaret edelim”

Kadın Meclisi olarak Kadın ve genç kızlara yönelik faaliyetlerinin hızla sürdüğünü belirten Başkan Canser Kuzu; "Eşi vefat etmiş kadınlarımızdan, kader mahkumu olanlara, maddi imkansızlıklar içinde olanlardan, eşinden şiddet görenlere ve hatta imkansızlık nedeniyle okullarını bırakan genç kızlarımıza kadar herkesle yakından ilgilenip, diyalog kuruyoruz. Sorunları kendi imkanlarımızla çözebilirsek çözüyor, katıldığımız noktalardan Valimiz ve Belediye Başkanımızdan yardım talep ediyorum. Elbette bu tür faaliyetlerimiz gündeme gelmez ve gelmeyecektir. Bu bizim hassas olduğumuz bir konudur. Kadınlarımızı ve genç kızlarımızı ve durumlarını bizden başka kimse bilmez, bilemez. Ama bu günkü faaliyetimizin örnek teşkil etmesi gerektiğini düşünüyorum. Lütfen köy okullarımızı ziyaret edelim. Onların hiç bir şeye ihtiyaçları yok. Her şeyleri var, ancak sadece kendilerinin ziyaret edilip, daha geniş kitlelerle tanışmaları gerekiyor" dedi.Kuzu misafirperverliğinden dolayı Belkaracaören İlk ve orta okulu Müdürü Yusuf Yaren ve okul öğretmenlerine teşekkür etti. Hisar

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Kadın, Meclisi, miniklerle, buluştu,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 10.08.2020
Bugün
17° - 31°
Pazartesi
17° - 31°
Salı
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 10.08.2020
İmsak
04:25
Sabah
05:59
Öğle
13:08
İkindi
16:57
Akşam
20:07
Yatsı
21:36
Arşiv Arama
Haber Yazılımı