301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 10:09 Bu haber 37 kez okundu
 
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele eğitimi aldılar
Dinar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından Dinar, Başmakçı, Evciler ve Dazkırı ilçelerindeki Jandarma personeline Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında görüşme teknikleri eğitimi verildi.
Eğitim Haberi


Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda verilen eğitim sayesinde jandarmanın, sorunun çözümüne ilişkin daha profesyonel ve etkin mücadele etmesi hedefleniyor.

Eğitimde, "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği", "Yetişkin Eğitimi", "Etkin İletişim", "Etkili Öğretim Yöntem ve Teknikleri", "6284 Sayılı Kanun Uyarınca Kolluğun Rolü ve Sorumlulukları", "Kadına Yönelik Şiddet Bilgisi ve Çok Taraflı Yaklaşım", "Şiddete Maruz Kalan Kadınla Çalışma Etiği, İlkeleri ve Görüşme Teknikleri", "Şiddet Uygulayanla Görüşme Teknikleri" ve "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Mevzuat" konuları işlendi. Jandarma Personeline, karşılaştıkları sorunlarda yapmaları gerekenlerin yer aldığı kolluk kuvvetleri eğitimi eğitici el kitabı, kolluk kuvvetleri eğitimi katılımcı eğitimi ve kolluk kuvvetleri kılavuzu verildi. Eğitimle aile içi ve kadına karşı şiddetle daha etkin mücadele edilebilmesi, 6284 sayılı "Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun" kapsamındaki koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınmasının sağlanması ve mağdurlara yönelik verilecek hizmetlerin çok yönlü bir anlayışla ilgili kurum ve kuruluşların birlikteliğinde hayata geçirilebilmesi amaçlanıyor.

SORUNLARA DAHA PROFESYONEL VE ETKİN MÜCADELE EDİLECEK

Eğitimde personele konuyla ilgili uluslararası sözleşmeler, mevzuat ve karşılaşılan olaylarda yapması gerekenler anlatıldı. Eğitici eğitimi alan polislere, şiddet mağduru ve hayati tehlikesi bulunan kadınların içinde bulundukları travmatik durum nedeniyle sağlıklı düşünemedikleri, bu nedenle can güvenliklerini tehlikeye atabilecekleri kararlar verebilecekleri hatırlatıldı ve bu durudaki kadınların sığınma evlerine yönlendirilmesi gerektiği bilgisi verildi. Toplumun soruna yönelik farkındalığının artırılması gerektiği de vurgulanan eğitimde, Jandarma’dan örselenmiş kadınlara karşı hassas ve titizlikle çalışmaları istendi. Ayrıca jandarma ekiplerine ciddi şiddet olaylarında elektronik kelepçe uygulamasına başvurabilecekleri hatırlatıldı. Bu sayede kadına yönelik şiddet konusunda daha bilinçli hale gelecek jandarma ekipleri, sorunlara daha profesyonel ve etkin mücadele edecek. AHMET YAŞIR

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kadına, Yönelik, Şiddetle, Mücadele, eğitimi, aldılar,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 03.04.2020
Bugün
- 12°
Cumartesi
- 16°
Pazar
- 17°
Afyon

Güncelleme: 03.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı