Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 10:21 Bu haber 76 kez okundu
 
Karakaş, Dazkırı, Başmakçı ve Dinar’da incelemelerde bulundu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Dazkırı, Başmakçı ve Dinar Meslek Yüksekokulları ile Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda incelemelerde bulundu.
Yaşam Haberi


Rektör Karakaş, ilk olarak Dazkırı Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek, Afyon Kocatepe Üniversitesine tahsisli iken Dazkırı Belediyesi ile yapılan protokol dâhilinde tadilattan geçirilerek yenilenen ve yaklaşık 3,5 milyon TL’ye mal olan Dazkırı Meslek Yüksekokulunun (MYO) yeni binasıyla ilgili Dazkırı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Vural Özdemir’den bilgiler aldı.

 

Karakaş, Dazkırı MYO’nun Dazkırı Belediyesi ile AKÜ arasında imzalanan protokol kapsamında yeni yerinde hizmet vereceğini belirterek, “Üniversitemize tahsisli olan binalarımız, Dazkırı Belediyesi ile yaptığımız protokol kapsamında yenilendi. İnşallah yenilenen kampüsümüz 2019-2020 akademik yılının bahar döneminde öğrencilerimize ve personelimize hizmet verecek” dedi. Karakaş, yenilenen kampüste toplam 381 öğrenci kapasiteli 9 sınıf, 2 laboratuvar, 72 kişilik konferans salonu, kütüphane, yemekhane, kantin, etüt salonu, sosyal alanlar ve öğretim elamanları odalarının bulunduğunu belirtti. Karakaş, toplam 2 bloktan oluşan Dazkırı MYO’nun eğitim blokunun 2 bin 700 metrekare, idari blokunun ise 640 metre kare olduğunu ifade etti. Karakaş, daha sonra ise Dazkırı MYO’daki incelemelerinin ardından Dazkırı Kaymakam Vekili Mesut Coşkun’u ve Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı ziyaret etti.

KURUMLAR ARASI İŞ BİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLECEK

Karakaş, Dazkırı’nın ardından ise Başmakçı MYO’yu ziyaret ederek MYO Müdürü Doç. Dr. Levent Özcan’dan MYO’ya ilişkin bilgiler aldı.  Başmakçı’da İlçe Kaymakam Vekili Halil Yazıcı ve Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü ile de bir araya gelen Rektör Karakaş, Başmakçı MYO ile ilgili istişarelerde bulundu.Karakaş, son olarak Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile Dinar MYO’yu ziyaret etti. Burada Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İsmail Zorluer ve Dinar MYO Müdürü Dr. Öğr Üyesi Ender Baykut’tan bilgiler alan Rektör Karakaş, Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya ve Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ile de bir araya geldi. Ziyarette Dinar Belediye Başkanı Sarı tarafından Dinar MYO ve Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerinin kullanabilmesi için 5 adet bisiklet hediye edildi. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyaretlerde kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın ziyaretlerinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, Turizm Fakültesi Dekanı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Genel Sekreter İhsan Ceran ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Ömer Gürcan da hazır bulundu.

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Karakaş,, Dazkırı,, Başmakçı, ve, Dinar’da, incelemelerde, bulundu,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
16° - 32°
Cumartesi
17° - 33°
Pazar
18° - 34°
Afyon

Güncelleme: 03.07.2020
İmsak
03:41
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı