Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Nisan 2020 - Pazartesi 11:12 Bu haber 155 kez okundu
 
Kentsel dönüşüm Türkiye’ye örnek olacak
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile video konferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirdi.
Yaşam Haberi


Bakan Yardımcıları, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük ve TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın da katıldığı toplantıda Afyonkarahisar’da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kanalıyla ile devam eden çalışmalar ve projeler ele alındı.

Başta Cirit Kayalığı Millet Bahçesi, İmaret Camii ve Mısri Camii çevresindeki Kentsel Dönüşüm Projesi, Kale etrafında Afet Bölgesi ilan edilen konutlar, Kentsel SİT Alanı içinde kalan Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları ve Çevre Hizmetleri Birliği bünyesinde yapılması planlanan Sıfır Atık Getirme Merkezi konularının ele alındığı video konferans aracılığı ile düzenlenen toplantıda önemli kararlar alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çalışmaları yürütülen Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projesinin bitme aşamasında olduğu ve kısa süre içinde ihale edileceği vurgulandı. İmaret Camii ve Mısri Camii çevresindeki uygulanacak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ise ilk etapta imar planlaması ve kentsel tasarımının tamamlanmak üzere olduğu bildirilirken, Bakan Kurum bu projenin Türkiye’ye örnek olacağını ifade etti.

SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMASINA 7,5 MİLYON LİRALIK HİBE DESTEĞİ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Bakan Kurum’a Kentsel Sit alanı içerisinde kalan mahallelerde yapılan sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Zeybek, 260 adet konutun dış cephe iyileştirmesi için kaynağa ihtiyaç olduğunu söyledi.   Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise bu çalışmanın 2 etap halinde yapılmasının uygun olduğunu ve ilk etap için ihtiyaç olan bu kaynağı sağlayacaklarını müjdeledi.  Başkan Zeybek Afyonkarahisar Belediyesi olarak Sıfır Atık Getirme Merkezi’ projesinden bahsetti.Başkan Zeybek’in bu talebini geri çevirmeyen Bakan kurulacak Sıfır Atık Getirme Merkezi için gerekli desteği vereceklerini ifade etti. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek toplantıda Afyonkarahisar’daki projelere desteklerinden dolayı başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olmak üzere Bakan Yardımcılarına, genel müdürlere ve tüm bürokratlara şükranlarını sundu. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Kentsel, dönüşüm, Türkiye’ye, örnek, olacak,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
17° - 33°
Pazar
19° - 34°
Pazartesi
19° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı