301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 10:21 Bu haber 71 kez okundu
 
Keser “Antrenör olmak zorlaştı”
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Keser ilimizdeki amatör liglerin değerlendirmesini yaparak antrenör lisans başvuruları ve güncellemeleri ile ilgili bilgiler verdi.
Spor Haberi


TÜFAD Şube Başkanı Mustafa Keser amatör futbolun önündeki en büyük engelin kulüplerin içerisinde bulunduğu maddi sıkıntı olduğunu belirterek ”Kulüplerin işi zorlaştı artık herşey maddiyata bağlı” dedi.

"Kurs ücretleri arttı"

Amatör Liglerle ilgili kısa bir değerlendirme yaptıktan sonra toplantının asıl konusu olan antrenör lisans başvuruları ve güncelleştirmeleri konusuna geçen TÜFAD Şube Başkanı Mustafa Keser Türkiye Futbol Federasyonu'nun Futbol Geliştirme Merkezi diye bir birimi var. Bu birim tarafından düzenlenen Antrenörlerin Lisansı Kurslarına başvurular başladı. Şu anda futbolda teknik adamlar 19 kategoriye ayrılıyor. Bu kategorideki teknik adamlar Türkiye Futbol Federasyonu’nun internet sitesi üzerinden kurs başvurusu yapabilirler. Tabii ki bu kurslara katılabilmek için antrenörlerin kategorilerine göre federasyona kurs ücreti yatırmaları gerekiyor. Kurs ücretleri her yıl değişebiliyor. Bu uygulama ile zaten maddi sıkıntı içerisinde olan amatör kulüplerimizin işi daha da zorlaşacak" dedi.

"Antrenörlerimiz iş başında"

TÜFAD Afyonkarahisar Şubesi'ne üye 130 çalıştırıcı bulunduğunu ancak bu antrenörlerden yarısının faal durumda olmadığını bildiren Keser "Şu anda 130 üyemizden 40–50 tanesi faal durumda. Bu nedenle şubemizin gelirleri oldukça kısıtlı ve biz de maddi yönden sıkıntı çekiyoruz. Bu sıkıntılara rağmen şubemizi canlı tutmaya çalışıyoruz. İlimizdeki amatör kulüpler de maddi yönden büyük sıkıntı içerisindeler. Kulüplerin maddi yönden zayıf olmaları futbolun ilerlemesine set çekiyor. Bu arada bir konuya da değinmek istiyorum. Bugün amatör liglerde yer alan kulüplerimizin çoğunda antrenörler kağıt üzerinde görev yapıyorlar. Yeni antrenör giriş kartı bulunan tek adamlarımızın yerine başkaları sahaya giriyor. Bu tür uygulama acil durumlarda yaşanabilir. Ancak bunu alışkanlık haline getiren kulüpler cezalandırılmalı" dedi. Hayati Kanat

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Keser, “Antrenör, olmak, zorlaştı”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.12.2019
Bugün
-4° -
Cumartesi
-5° -
Pazar
-
Afyon

Güncelleme: 06.12.2019
İmsak
06:26
Sabah
07:54
Öğle
12:54
İkindi
15:22
Akşam
17:43
Yatsı
19:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı