Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Aralık 2019 - Cumartesi 10:28 Bu haber 484 kez okundu
 
“Kırtasiye Ürünü Kırtasiyeden Alınmalı”
Afyon’da bulunan Aykın Kırtasiyesi’nde çalışan Salih Arı kırtasiye ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi verirken vatandaşın dikkat etmesi gereken konulara da değindi.
Eğitim Haberi


Arı, okul sezonları ihtiyaçları hakkında bilgiler verirken “Kırtasiye ve fotokopi işinde yaklaşık 8 10 senedir bu işin içindeyim. İşimi severekten yapıyorum. Genelde kırtasiyeler mevsimlik olur. Okul açılırken, okullar açıkken ve okullar kapanması ile ihtiyaçlar üçe ayrılır. Okullar açılırken çantadır, defterdir, kitaptır bunlardır. Okullar açıkken genelde fotokopidir, kalemdir, bitmiş olan silgidir veya buna benzer bitmekte olan defterdir. Okul sonunda etkinliklerin olduğu diploma sertifikalarının hazırlanması buna benzer işler sezonu böylelikle üçe bölmüş olurum” ifadelerini kullandı.

“İnsanlar ürünleri araştırarak alıyor”

 Geçen sene ve bu sene müşteri potansiyeli ile ilgili olarak Arkın,“Nüfus arttığından dolayı seneden seneye müşteri potansiyelinde artış oluyor, potansiyel artınca da milletin alım gücü de biraz zayıflıyor, daha hesaplı ürünler, daha ucuz ürünleri talep ediyorlar, fiyat ürünü olsun, ürünün yapılışı olsun insanlar araştırarak ürünü almaya çalışıyorlar. Piyasalar biraz dengesiz, demek istediğim iki üç kırtasiyede farklılıklar var. Her kırtasiyenin kendi almış olduğu toptan mallardaki alımları ile ilgili, ucuza alırsan biraz daha ucuza satarsın, pahalı alırsan o fiyata satarsın herkes alım gücüne göre satışları ile işler. Her kırtasiyede olduğu gibi birçok ürün fiyatlar farklıdır” dedi.

“Bilinmiş markaların ürünlerini almalıyız”

Arı, çocuklar için sağlıklı ürünün nasıl olması gerektiği hakkında açıklamalarda bulundu. “İsim yapmış firmaların malları alınmalıdır, mesela bir oyun hamuru çocuk onu oynayıp eline alıyor ağzına değdirebiliyor, silgiyi bile ısırabiliyor. Biz de öğrenciyken bile ne kadar yapmadık demiş olsak bile yapmışlığımız vardır. Bilinmiş markaların ürünlerini almalıyız sağlık açısından, güvenirliği açısından olsun bunları tercih etmeliyiz. Merdiven altı, korsan ürünler yani ucuz ürünlerin bilinmedik markalar çocuklarımızın sağlıkları açısından tehdit etmekte, o yüzden bilindik olan ürünler daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.” söyledi.

“Kendi ürettiğimiz yerli malı ürünlerimiz var”

Arı, kırtasiye ürününün dış ülkelerden etkisinin olduğunu söylerken; “Kırtasiye malzemelerimizin % 80’i dışarıdan geliyor, bu da bizim için üzücü bir durum. Kâğıdımız bile dış ülkeden gelmekte kendi ürettiğim kâğıtlar da var ama bir A4, A3 kâğıtları % 80’i dış ürünüdür. Bizi bu da üzüyor, kendimiz yapsak daha iyi olacaktır. Kendi ürettiğimiz yerli malı ürünlerimiz de var. Kırtasiye ürünleri yarısından fazla ithaldir” cümlelerini kullandı. 

“Ahşap hobi eşyalarımız da mevcut”

Arı, ahşap hobi ürünün etkin değerini açıkladı ve  “Genelde bizim ahşap ürünlerimiz yerli ürünlerimizdir, bunlara hobi ürünleri deniliyor. Okullarda, halk eğitimlerde kullanılabiliyor. Bir insan kendi için hobi olarak kullanabilir, hem kendi zamanını geçirir hem de evin bir köşesine de koyabilir insan için sağlıklı, kafa dağıtıcı bir etkinlik olarak kullanabilir. Bu ürünlerimizden çok getirmemiştik ve biraz daha büyüttüğümüz de ise baktık ki talep oluyor ve daha sonralarda ayrı bir yerimizi de ahşap hobi eşyaları ürünleri bulunan bir yer haline getirmeyi düşünüyoruz.” dedi. Arı, “Bizim sloganımız “kırtasiye ürünü kırtasiyeden alınmalı” bazı kırtasiye ürünleri marketlerde satılınca kırtasiyelerin anlamı kalmıyor bu bana göre olumlu bir şey değil. Öğrenciler için olsun insanlar için olsun kırtasiye ürünlerini görüp, seçerek kırtasiyeden almalarını uygun olduğunu tercih ediyorum.” sözleri ile cümlelerine son verdi.  HAMZA YILMAZ/ÖZEL

                                       

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Kırtasiye, Ürünü, Kırtasiyeden, Alınmalı”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
16° - 32°
Cumartesi
17° - 33°
Pazar
18° - 34°
Afyon

Güncelleme: 03.07.2020
İmsak
03:41
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı