301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 09:11 Bu haber 27 kez okundu
 
Kızılay demek milletin kendisi demek
Türk Kızılay’ Afyonkarahisar İl Başkanlığı son günlerde sosyal medya’da “ Kızılay Nerede” gibi çıkan söylentilere açıklık getirdi. Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanı Fatih Oktar bizim felsefemiz veren el ile alan el birbirini görmesin. Yaptığımız çalışmaları genelde gizli tutan bir kurumuz” dedi.
Yaşam Haberi


Okyar; “  Vefa Destek Grubu oluşturuldu. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları 112 Acil Durum numarasına düşüyor. 112 ihtiyaca göre resmi kurum ve kuruluşlara yönlendiriyor” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanlığı son günlerde sosyal medya’da çıkan asılsız söylentilere cevap verdi. İl Başkanı Fatih Okyar ,Bilindiği üzere şu anda ülkemiz ve tüm Dünya kötü bir süreçten geçiyor diyerek sözlerine şöyle devam etti; “ Biz İç İşleri Bakanlığımızın emri doğrultusunda Valiliğimizin başkanlığında Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturduk. Son dönenlerde “Kızılay nerde” diye sosyal medyada bazı söylentiler çıktı. Bizim felsefemiz gereği bir elin verdiğini diğer el görmemeli. Biz faaliyetlerimizi her zaman olduğu gibi bugün ve yarında gerçekleştirmeye devam edeceğiz. İçerisinde Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Jandarma komutanlığımızın, İl Emniyet Müdürlüğümüzün, Kızılay, AFAD ve Muhtarlıklarımızın bulunduğu Vefa Destek Grubu oluşturuldu. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları 112 Acil Durum numarasına düşüyor. 112 ihtiyaca göre resmi kurum ve kuruluşlara yönlendiriyor” dedi.

AYRIM GÖZETMEKSİZİN VATANDAŞLARIMIZA YARDIMCI OLUYORUZ

Okyar sözlerine şöyle devam etti; “Vefa Destek Grubu oluşturuldu. Bunlardan bir tanesi de biziz. Vatandaşlarımız alanda Kızılay yelekleri ile dolaşan üyelerimizi görmeye alıştıkları için bizi pek göremiyorlar. Valilik yönetiminde olduğu için hiçbir kurum kendi yelekleri ile çıkmıyor. Vefa Destek Grubu olarak Rehberlik ve Araştırma Merkezinde bir alan oluşturduk. 112 ye düşen talepler değerlendirilip ilgili kurum ve kuruluşlara iletiliyor. Bizim depomuzda bulunan ürünleri Vefa Destek Grubu Platformu aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Özellikle 65 yaş üstü evlerinden çıkamayan, kronik rahatsızlığı bulunan, maddi geliri olmayan vatandaşlara, ayrım gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayıp yardımcı olacağız.Biz sadece Türkiye’de değil Dünya’da mazlumun yanındayız” ifadelerini kullandı. 

DEVLETİMİZİN BÜTÜN KURUMLARI TEYAKKUZ HALİNDE

Kızılay kamu yarına çalışan bir dernek diyerek sözlerine devam eden Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanı Fatih Oktar; “ Kızılay demek milletin kendisi demek. Vatandaşlarımızın sokakta gördükleri yardımların çoğu Kızılay’dan geliyor. Özellikle maske ve hijyen malzemeleri olmak üzere yeni alımlar da yapılacak. ilk önceliğimiz sağlık çalışanlarımız olacak. Vatandaşlarımız da diyor ki neden sokaklarda kolonya ve eldiven dağıtılmıyor. Bu tür ihtiyaçlar PTT Başmüdürlüğümüz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bizzat evlerine gönderiliyor. Bu yüzden sokakta görülmemesi normal. Zaten amacımız vatandaşlarımızın sokağa çıkmaması. Bizim asli görevimiz ihtiyaç sahiplerimizin ihtiyaçlarını evlerine göndermek. Kızılay’a vatandaşlarımız sahip çıksın. Hep birlikte bu zor dönemi atlatacağız. Devletimizin bütün kurumları teyakkuz halinde” ifadelerini kullandı.

HASSAS ÇALIŞAN KURUMLARDAN BİRTANESİYİZ

Kızılay olarak bizim üstümüze düşen vazifeyi eksiksiz olarak yerine getirmeye gayret ediyoruz diyerek sözlerine devam eden Okyar; “Yardım konusunda bir talep gelirse biz Kızılay olarak gerçekleştiriyoruz. Kızılay kurban konusunda en hassas çalışan kurumlardan bir tanesi kurbandan sonra bütün ihtiyaç sahibi ailelerimize evleri et ile dolup taşıyor. Kızılay’ın şöyle bir çalışması var. Yapılan bağışlar ile kurbanlar kesildikten sonra bunlar video ile belgelenerek hayır yapan insanlara gönderiliyor. Daha sonra Kızılay’ın tesislerinde bunlar kavruluyor. 1 yıl boyunca bizim dağıtma şansımız oluyor. Bizim kurbandan kalan 4 bin konserveye yakın etlerimiz var. Biz düzenli olarak ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtıyorduk. Bu süreçte de artık yaşlı ve evinden çıkamayan vatandaşlarımıza dağıtacağız. Konservelerimizin raf ömrü 18 ay. Kurban kesiminde yeni konservelerimiz geliyor” diyerek sözlerini tamamladı. Aysel Büyükkorkmaz

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Kızılay, demek, milletin, kendisi, demek,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 07.04.2020
Bugün
- 12°
Çarşamba
- 14°
Perşembe
- 14°
Afyon

Güncelleme: 07.04.2020
İmsak
05:01
Sabah
06:26
Öğle
13:05
İkindi
16:42
Akşam
19:34
Yatsı
20:53
Arşiv Arama
Haber Yazılımı