301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:01 Bu haber 86 kez okundu
 
Kocatepe’ye yürüyecekler
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) 23-26 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan “Afyon Kocatepe Reşat Çiğiltepe Gençlik Kampı ” kuracak. Gençler Pazar günü Atatürk’ün taarruz emrini verdiği 1874 rakımlı Kocatepe’ye yürüyüş yapacak.
Gündem Haberi


“Afyon Kocatepe Reşat Çiğiltepe Gençlik Kampı” ortak duygu, düşünce ve işler başarmanın bilinciyle, Kemalizm’i özümsemiş,  tarihini, kültürünü bilen gençleri hayata hazırlamak. Kampa katılacak olan gençler Atatürk Evi başta olmak üzere birçok ziyaret gerçekleştirecekler Daha sonra Atatürk’ün taarruz emrini verdiği 1874 rakımlı Kocatepe’ye yürüyüş yapılacak. Program hakkında bilgi veren Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz; “Şu anda Türkiye’nin bütün İllerinden 150 öğrenci Kocatepe kampına katıldı. Bu bizim için bir sevinç kaynağı. 1923’ten 1940’a kadar Zafer yürüyüşü yapılmış ve Bayram olarak kabul edilmiştir. 1940 yılından sonra kaldırılmıştı. Fakat 2005 yılında tekrar yürüyüşlere başlanmıştır. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak ilk kez başlangıç olarak Şuhut Hacı Veli Konağından başlama kararı aldık” diyerek sözü Atatürkçü Düşünce Derneği Bölge Temsilcisi Arif Güvenir’e bıraktı.

İsmi unutulsun istemiyoruz

Atatürkçü Düşünce Derneği Bölge Temsilcisi Arif Güvenir; “Biz Kurtuluşa giden Afyon Kocatepe Kampını bu yıl daha çok önemsedik.  100. Yıl kutlamaları kapsamında bu kampa katkı sunan herkese çok teşekkür ederim.  Bu kampın ismini “Reşat Çiğiltepe Gençlik Kampı” adını veriyoruz. Çünkü Çiğiltepe Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği üstün kahramanlık nedeniyle hiç unutulmasını istemiyoruz. Gençlerimizi özellikle Şuhut’a götüreceğiz. Hacı Veli Konağını gezdireceğiz. Büyük Taarruz Harekatı öncesinde Kahraman Komutanlarımızın heyecanını htirmeyi hedefliyoruz. O günkü karavanayı yedirip kalp atışlarını kahramanlarımızın kalp atışlarında htireceğiz. Herkes lütfen bu yürüyüşe katılsın" şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kocatepe’ye, yürüyecekler,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2020
Bugün
-5° -
Çarşamba
-6° -
Perşembe
-4° -
Afyon

Güncelleme: 21.01.2020
İmsak
06:39
Sabah
08:05
Öğle
13:14
İkindi
15:50
Akşam
18:12
Yatsı
19:33
Arşiv Arama
Haber Yazılımı