Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 10:34 Bu haber 90 kez okundu
 
Köksal’dan jet önerge: İŞLEM YAPILACAK MI?
CHP Afyonkarahisar milletvekili Burcu Köksal Atatürk İlkokulu ve Şemsettin Ortaokulu'nun ortak kullandığı bahçede oynayan öğrencilerin vücutlarının çeşitli yerlerinde siyah yanıklar oluşarak hastaneye kaldırılmalarının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un cevaplaması istemiyle soru önergesi vererek olayı TBMM’ne taşıdı. Köksal, Nakan Selçuk’a “Bakanlığınızca bu konuda da herhangi bir işlem yapılacak mıdır?”diye sordu.
Yaşam Haberi


CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Atatürk İlkokulu ve Şemsettin Ortaokulu'nun ortak kullandığı bahçede kartopu oynayan 9 öğrencinin, su birikintisine girince vücutlarının çeşitli yerlerinde siyah yanıklar oluşarak hastaneye kaldırılmalarının ardından olayı soru önergesi vererek TBMM’ne taşıdı.

 

İDDİALAR DOĞRU MU?

 

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde “Bu yanıkların okul bahçesindeki kar ve buzları temizlemek gerekçesiyle dökülen asitler neticesinde yaşandığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise ilköğretim çağındaki çocukların eğitim gördüğü bir okulda hiçbir tedbir almadan bu şekilde asit kullanılması ve çocukların hayati tehlikeye atılması doğru mudur?” diye sordu.

 

UNUTTURULMAYA MI ÇALIŞILACAK?

 

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a olayın sorumlularını da soran Köksal önergesinde “Bu asidin okul bahçesine çocukların okul saatinde dökülmesinin ve akabinde çocukların yaralanmasına sebebiyet verilmesinin sorumlusu kimdir? Konuyla ilgili bir tahkikat ya da soruşturma açılacak mıdır? Yoksa örtbas edilip unutturulmaya mı çalışılacaktır? Çocukları kimyasal yanığa maruz kalan ailelerin, okul idaresince konuyu kapatın şeklindeki baskı ve tehditleri olduğu iddiaları doğdu mudur? Bakanlığınızca bu konuda da herhangi bir işlem yapılacak mıdır?” ifadelerini kullandı.  HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Köksal’dan, jet, önerge:, , İŞLEM, YAPILACAK, MI?,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 08.07.2020
Bugün
20° - 34°
Perşembe
19° - 30°
Cuma
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 08.07.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:33
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı