301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 09:59 Bu haber 47 kez okundu
 
KOV-KOM komisyonu kuruldu
Yükseköğretim kurulu başkanlığı tarafından 13 Mart 2020 tarih ve 73112577-000 E. 21113 sayılı duyurusu gereğince yükseköğretim kurumlarında süreçlerin etkin ve dinamik olarak yürütebilmesi için rektör yardımcısı Prof. Dr. Suayip Özdemir başkanlığında KOV-KOM komisyonu kuruldu. Komisyonun ilk toplantısı 16 Mart 2019 günü yapıldı.
Yaşam Haberi


Komisyon öncelikle dünya Sağlık örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen ve Türkiye’yi tehdit eden covit-19 virüs salgını nedeniyle alınacak önlemlerde herkesin sorumlu olduğunu tespit etti. Virüsün yayılmaması için alınacak önlemlerin, her bireyin görevi olduğunu, sağlık bakanlığı tarafından ilan edilen hususlara vatandaşların harfiyen uyulması gerektiği hususunun altı çizildi. Bu konuda Afyon Kocatepe Üniversitesi çalışanları olarak elinden geleni yapma sorumluluğunu üstlendi. Bu amaçla salgının yayılmaması için ve Üniversitede yapılan işlerin sürdürülebilmesi için, daha önce rektörlükçe alınan ve web sayfasında yayınlanan kararlara ek olarak aşağıda ki tedbirlerin alınmasına karar verildi.

SIKI TEDBİRLER ALINDI

Alınan kararlarda;” Personel tarafından yöneticilere iletilen izin taleplerinin, idari faaliyetleri aksatmamak kaydıyla ilgili yöneticilere değerlendirilmesine, Lisansüstü programlarda yapılacak savunma, tez izleme, doktora yeterlilik gibi toplantıların yapılıp yapılmayacağı ile ilgili olarak YÖK’ten gelecek kararın sonucuna göre değerlendirme yapılmasına, Akademik takvimde ki güncelleme ile ilgili olarak, pandeminin seyrinin izlenmesine ve YÖK’ten gelecek kararın beklenmesine, Üniversitemize ait Kütüphanelerin okuma salonları, kreşler, yüzme havuzu, spor salonlarının da kapalı tutulmasına, Üniversitemiz birbirine yönetim kurulu dışında, 10 kişiden fazla katılımla yapılması planlanan idari ve akademik toplantıların zorunlu olmadıkça iptal edilmesine, Binaların öğrencilerin yokluğunda bir kez desende edilmesine, tatil boyunca temiz kalmasına özen gösterilmesine ve dersler başlamadan önceki günlerde yeniden dezenfekte edilmesine, Kampüs içinde ki yurtların misafirhanelerin, yemekhanelerin, ring araçların ve durakların düzenli periyotlarla temizliğinin sağlanmasına (özellikle sık temas edilen kapı kolu masa, vb. alanlarla, tuvaletleri çamaşır suyu ile dezenfekte edilmesine), Birimlerdeki çay ocaklarında çay, kahve gibi içeceklerin sunumunda tek kullanımlık bardakların kullanılmasının tavsiye edilmesine, karar verildi. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: KOV-KOM, komisyonu, kuruldu,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 03.04.2020
Bugün
- 12°
Cumartesi
- 16°
Pazar
- 17°
Afyon

Güncelleme: 03.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı