301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 12:51 Bu haber 46 kez okundu
 
Kurallarına göre, güzel bir şekilde okumak
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü önderliğinde, Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde ve Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrencileri arasında Genç Seda Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma yarışması düzenlendi.
Yaşam Haberi


Programına, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Sandıklı Müftüsü Mehmet Güler, İl Milli Eğitim Şube Müdürü A. Fevzi Özdemir, İlçe Milli Eğitim müdürü Emin Karaosman, İlçe Şube Müdürleri, okul müdürleri, seçici kurul üyeleri, veli ve öğrenciler katıldı.

Program okul öğrencilerinim Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Ardından İlçe Müftüsü, Okul Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü konuşmalarını sundular. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın konuşmasında; "Burada yarışan tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Bu öğrencileri yetiştiren anne babaları tebrik ediyorum. Çocuklarınız güzel bir yolda yürüyor. Burada güzel olan elbette Allah'ın kelamı yüce kitabımız Kuran-ı Kerimi layıkıyla, hakkıyla, kurallarına göre, güzel bir şekilde okumak. Okumanın yanında Kuran-ı Kerimi en iyi bir şekilde anlamak ve hayatımıza tatbik etmek gerekir. Bizler Kuran-ı Kerimi okuyup Allah'ın emir ve yasaklarını anlayarak yaşantımıza uygulamakla onun rehberliğinde yol almakla mesulüz. Sevgili öğrenciler bu bilinçle yetişmeniz ve çevrenize örnek kişiler olmanız çok önemli. Her birinize ayrı ayrı başarılar diliyorum. Diyanet Camiamıza, Müftülüğümüze, yarışma kapsamında bulunan tüm okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, değerli seçici kurul üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. " dedi.

Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması sonucunda, Afyonkarahisar Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisiSefa Özen birinci, Afyonkarahisar Merkez Hattat Ahmet Karahisari Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Salih Furkan Doğan İkinci, İscehisar Faruk Öksüz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali Özen üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilerimize İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve protokol üyelerinin hediye takdimiyle program sona erdi. Hisar

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Kurallarına, göre,, güzel, bir, şekilde, okumak,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Sisli
Güncelleme: 22.01.2020
Bugün
-6° -
Perşembe
-6° -
Cuma
-5° -
Afyon

Güncelleme: 22.01.2020
İmsak
06:39
Sabah
08:05
Öğle
13:14
İkindi
15:51
Akşam
18:14
Yatsı
19:34
Arşiv Arama
Haber Yazılımı