Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 10:09 Bu haber 143 kez okundu
 
“Libya, durduk yere kan gölüne dönmez!”
Saadet Partisi haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar güncel konulara değindi.
Yaşam Haberi


Akpınar konuşmasında;”Kıymetli basın mensupları, çok kıymetli dava kardeşlerim hepinizi, hürmetle selamlıyorum Esselamü aleyküm. Bugüne kadar atılan yanlış adımlar, problemleri giderek daha fazla derinleştirmiş, bölgemiz başta olmak üzere dünyada bir kaos ve çatışma ortamı oluşmuştur. Biz Saadet Partisi olarak; geç de kalınsa yapılan “Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması” anlaşmasını önemli bulduğumuzu ve desteklediğimizi ifade etmiştik. Mesele asker gönderme konusuna gelince de bu konuda çekincelerimizi kamuoyu ile paylaşmış, esas olanın bu endişelerin dikkate alınarak bundan sonraki politikaların yürütülmesi gerektiğini belirtmiştik. Ancak geldiğimiz durum itibariyle; tezkere Meclis'ten geçti. Ümit ediyoruz ki; Libya, durduk yere kan gölüne dönmez! Bu nedenle bir kez daha uyarılarımızı yapmayı vazife kabul ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Libya’da atacağımız adımlara çok dikkat etmeliyiz”

Libya’da atacağımız adımlara çok dikkat etmeliyiz diyen Akpınar;” Bundan sonraki süreçte; Atacağımız adımlarda her zamankinden daha fazla dikkatli olmalı, Yeni kaoslara sebebiyet verecek tutumlardan uzak durmalı, çatışmalarda taraf olmaktan kaçınmalı, provokasyonlara dikkat etmeli, sağduyu ve tüm taraflarla diyalogtan asla vazgeçmemeli, dönemsel çıkarları değil, uzun vadeli istikrarı dikkate almalıyız. Şartlar ne olursa olsun,  barış için, diplomatik kanallar sonuna kadar zorlanmalı, sadece Libya’da değil tüm bölgede barış ve istikrar ortamının silahla değil taraflar arasında yapılacak diyalog ve müzakere ile sağlanacağı asla unutulmamalıdır” şeklinde konuştu.

 Yaşanan süreci doğru değerlendirip, doğru kararlar almalıyız

 Bundan 18 yıl önce bu bölge sadece Filistin meselesi ile ilgileniyordu diyerek konuşmasına devam eden Akpınar,” Unutmayalım Ki,  BOP'un uygulanabilmesi için ilk adımı ABD'nin Irak'ı işgalidir. Ardından Suriye meselesi çıktı. Suriye kan gölüne döndü, şehirler tarumar edildi, kardeş kardeşi katletti. Şimdi de Libya. Halbuki biz, arabulucu olabiliriz, biz ağabeylik yapabilirdik. Çünkü Türkiye, Ortadoğu'daki ülkelerin içinde her şeye rağmen en gelişmiş ülke, hem NATO müttefiki, hem de İslam İşbirliği'nin dönem başkanı. Şimdi aslında Sayın Cumhurbaşkanı'nın alelacele birlikte ülkelerin başkanları ile bir araya gelmesi gerekir. Tek başına çıkışlar, kahramanlık kimseye fayda sağlamaz. Hele de, bir devlet ileri geleninin söylediği gibi; sonunu düşünmeden karar almak kahramanların işiymiş. Allah akıl, fikir versin. Sonunu düşünmeden karar almak bir devlet adamına yakışmaz! Trump birileri için kahraman olabilir, ama dünya nezdinde 10 para etmez” dedi.

 “Madem bu kararlar alınabiliyordu, bu kadar acı neden yaşandı?”

Sibel Ünli kızımızın acısı hepimizi derinden sarsmıştır diyen Akpınar,”Tüm bu zamların yanında, İstanbul Üniversitesi'nin yemekhanelerde aldığı karar ve bu karara, zamlara tepki gösteren öğrencilerimizin yaşadıklarına da değinmek istiyoruz. Zaten bin bir türlü güçlükle mücadele eden, geleceğe dair umutları her gün daha da tükenen öğrencilerimize yeni zorluklar çıkarmak olacak iş midir?  Üniversite yönetimi bugünkü şartlarda en azından öğrencinin yanında olmayı benimsemeliydi. Yemeklere yapılmak istenen zam ve indirimli öğünlerin teke düşürülmesi kararını protesto eden öğrencileri coplatmak hangi aklın işidir?  Hangi vicdan bunu kabul edebilir? İşin en acı tarafı da intihar eden bir gencimizin durumudur. Ailesi bazı açıklamalar yapsa da; ancak Sibel'in son twitinde; ''Yemekhane kartımda 1 lira kalmış'' diyen, yaşadığı bunalım sonucu intihar eden Sibel Ünli kızımızın acısı hepimizi derinden sarsmıştır. Tüm bu acı olaylar yaşandıktan sonra İstanbul üniversitesi geri adım atmış. Madem bu karar alınabiliyordu, gerek var mıydı bunca acıya, haklarını talep eden gençlerimizi vicdansızca coplatmaya?” dedi.

“İnsan, bebek için hayati önemde olan sütü satamaz”

Anne sütünün satılması ile ilgili olarak Akpınar,”Son zamanlarda bazı anneler sosyal medya üzerinden sütünü satmayı tercih ediyor. Bu doğru bir uygulama değildir. İslam dininde insanın bedeninin Allah'ın ona bir emanetidir. Dolayısıyla bu bedeni taşıyan insan, bedeni üzerinde herhangi bir zaruret veya zarurete yakın bir derecede ihtiyaç söz konusu olmadıkça bir tasarrufta bulunamaz. İnternet ortamında anne sütünün parayla satılması doğru değildir. Anne sütü kesinlikle ticarete dönüştürülemez, ticarete konu edilemez. Anne sütünü bir üniteye koyup bunun doğrudan satış yapılması hem İslami hem insani hem de ahlaki açıdan asla doğru görülemez. İnsan değerli bir varlıktır. Onun nesli ve soyu, İslam'ın onay verdiği bir şekilde korunarak devam etmelidir. İnternet üzerinden anne sütünün satılması hibe de olsa ileride akraba evliliklerini doğuracağı için sakıncalıdır. Sütü karşılıksız vermek mümkün ve caizdir. Ancak akrabalık durumu kayıt altına alınmıyor ve akrabaların evlenmelerine yol açma ihtimali bulunuyorsa, sütün hibe bile olması caiz değildir. Çünkü İslam'ın hassasiyetle üzerinde durduğu nokta neslin ve akrabalık hukukunun korunması ve gözetilmesidir” şeklinde konuştu.

 ÜLKEMİZİN DÜZLÜĞE ÇIKMASI NASIL SAĞLANIR?

 Adalet olmadan huzur olmaz diyen Akpınar,”Peki, biz nasıl olur da ülke olarak düzlüğe çıkar, insanımızın rahat bir nefes alır hale gelmesini sağlarız? Önce sosyal konulardaki adımları atılmalıdır. Adalet olmadan, huzur olmaz. Bugün Adalet Sarayları inşa edildi ama adalet tesis edilemedi. Kutuplaşmanın ortadan kaldırılması ve kucaklaşmanın sağlanması gerekiyor. Şeffaflık olacak, yönetim denetlenebilir olacak. İsraftan, yolsuzluktan, rüşvetten uzak durulmalıdır. İtibar kazanmak için yapılan para, israfın ta kendisidir. Çözüm; Hiç kimseye özel muamele edilmemelidir, ihaleler şeffaflıkla yapılmalıdır. İsraf, yolsuzluk, şatafatın önüne geçilmelidir. Ülkemizin kaynaklarının har vurup, harman savrulmasına göz yumulmamalıdır. En öncelikli hedefimiz, şu derin ekonomik kriz ortamında, suni gündemlerle vakit kaybetmeden, birbirimizle değil, yoksullukla, işsizlikle ve hayat pahalılığı ile mücadele etmek olmalıdır. Bu düşüncelerle hepinize hayırlı günler diliyorum” cümlelerini kullandı. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Libya,, durduk, yere, kan, gölüne, dönmez!”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 10.08.2020
Bugün
17° - 31°
Pazartesi
17° - 31°
Salı
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 10.08.2020
İmsak
04:25
Sabah
05:59
Öğle
13:08
İkindi
16:57
Akşam
20:07
Yatsı
21:36
Arşiv Arama
Haber Yazılımı