Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 10:41 Bu haber 137 kez okundu
 
Maker Atölyeleri Eğitici eğitimleri başladı
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Maker Atölyeleri Eğitici Eğitimlerini başlattı
Yaşam Haberi


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Biriminin hazırladığı, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) Afyonkarahisar Kendin Yap projemiz içeriğinde yer alan ‘Yapay Zekâ ve Kodlama Eğitici Eğitimleri’ İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın katıldığı açılış programıyla başladı.

Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyelerimizde gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın yanısıra Şube Müdürü Mustafa Günay, Betül Ersöz Özcan, Okul Müdürü Süleyman Sarıgöl, AR-GE personelimiz, Educatıon Assocıatıon Eğitmeni İsmail Namlı ve kodlama konusunda temel bilgiye sahip olan ve özellikle ilimizde kurulması planlanan kendin yap atölyelerinde eğitmenlik yapabilecek 20 öğretmen katıldı.

ÜRETİM AMACIYLA KULLANABİLMEMİZİ SAĞLAYACAK

Programda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; “İlimizde büyük çabalar sarf ederek oluşturmaya çalıştığımız Kendin Yap Atölyelerimiz teknolojiyi, tüketim için değil üretim amacıyla kullanabilmemizi sağlayacak. Bu atölyelerin işlevsel kullanımı ve öğrencilerimizin tam olarak faydalanabilmesi, öğretmenlerimizin yeterliliklerinin artırılması amacıyla Robotis Firması tarafından Kodlama eğitimi Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesinde gerçekleştirilecektir. Benimde özellikte üzerinde durduğum ve her alanda destek verdiğim YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) Afyonkarahisar Kendin Yap projemiz kapsamında eğitim verdiğimiz öğretmenlerimiz, çocuklarımızın çağa ayak uydurmalarına katkıda bulunulacaktır. Bunun yanında faaliyetimiz sonucunda öğretmenlerimiz, dijital eğitim kaynakları ve yöntemleri konusunda bilgi sahibi olacak ve eğitim ile insana yapılan yatırımlar sonucu iyi yetişmiş, geleceğe güvenle bakan nesiller yetişecek, bu da kaliteli yaşantı ve sağlıklı toplum oluşmasının temel taşı olacaktır. 16-20 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek eğitim ayağının ilkine bugün başlamış bulunuyoruz. Hepinize eğitimlerinizde başarılar diliyor burada edineceğiniz bilgileri katlayarak çoğaltacağınıza inanıyorum. Projede emeği geçen Zafer Kalkınma Ajansına, firmalara, AR-GE birimimize, eğitmenlere ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Program süreçle ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Maker, Atölyeleri, Eğitici, eğitimleri, başladı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Pazartesi
17° - 33°
Afyon

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:47
Sabah
05:35
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı