Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 10:19 Bu haber 159 kez okundu
 
MEM Koordinasyon toplantısı yapıldı
Kapsayıcı ve Nitelikli Bir Eğitim İçin İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde yapıldı.
Eğitim Haberi


Toplantıya Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili Ali Özkaya, Bakan Yardımcıları Reha Denemeç, Mustafa Safran, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi(AKÜ) Rektörü Mehmet Karakaş, Merkez Teşkilat Genel Müdür Yardımcıları ve 81 ilden gelen İl Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda ilk konuşmayı Vali Mustafa Tutulmaz yaptı. Afyonkarahisar hakkında bilgiler vererek konuşmasına başlayan Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimizde eğitimin problemlerinin tartışılıyor olması ve sizleri bu vesileyle misafir ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. İlimiz termalin, mermerin, lezzetin, zaferin merkezi olarak anılmakta ve bu şekilde tanınmaktadır. Son yıllarda termalin etkisiyle ilimizin tanınırlığı ivme kazanmış ve bundan gerek ilimiz, gerekse ülkemizin değişik bölgelerinde kamu, kurum ve kuruluşlarında ilimiz önemli bir şekilde tanınmaya ve bu vesileyle burada birçok etkinliğin yapılmasına vesile olmaktadır. Eğitim sistemimizde eksik olan gözlemlediğim kadarıyla iş ahlakının yeterince verilmemiş olmasıdır. Bizim öncelikle öğrencilerimize iş ahlakını yerleştirmemiz lazım. Bir diğer husus özgür düşünceyi sağlayamıyoruz. Özgür düşünceyi sağlayamadığımız müddetçe daha ileriye gitmemiz mümkün değil” dedi.

Daha sonra konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Önümüzdeki bu “tatil” diye ifade edilen dönemi iyi geçirebilirsek önümüzdeki yıla güzel bir hazırlığımız olmuş olur. Meseleyi az çok konuşuyoruz, tartışıyoruz. Özellikle Vizyon Belgesi üzerinden neler yaptık, neler yapmadık görebiliyoruz. Yaklaşık yüzde 50’ye yakın bir gerçekleşme oranı var. Bu aslında kötü bir hedef değil. Fakat benim açımdan bu gerçekleşmenin mahiyeti çok önemli. Mahiyetten kastım şu; Bir etki analizi yapsak, bu etkinin gerçekleşmesinin hakikatte derinliği ve kapsamı nedir? Ne kadar niteliklidir? Böyle düşündüğümüzde somut ölçütlere ihtiyacımız var.  Yani Bazı illerimiz çok iyi çalışmalar yapıyorlar. Tasarım beceri atölyelerinin kurulmasında veya öğrenmenin kalitesi açısından nasıl bir mesafe almışlar tüm bunları gözlemliyoruz. Dolayısıyla biz imkân ve öğrenme farklılıklarının kapatma üzerine bir bakış açısı ile çalışıyoruz.” dedi.

 

Toplantı PIKTES Proje sunumu ve görüş önerilerinin alınmasıyla devam etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MEM, Koordinasyon, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Pazartesi
17° - 33°
Afyon

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:47
Sabah
05:35
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı