Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 12:52 Bu haber 168 kez okundu
 
"Mesai kavramı gözetmeksizin emek sarf etmekteler"
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Ölçme Değerlendirme Merkezi ile değerlendirme toplantısı yapıldı
Yaşam Haberi


İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ölçme Değerlendirme Merkezimi Afyonkarahisar İl Eylem Planı çerçevesinde gerçekleştirdiği Lise Giriş Sınavı (LGS) ve Konu Tarama Testleri (KTT) çalışmaları hakkında bilgi almak ve değerlendirmelerde bulunmak için toplantı yaptı.

Ölçme Değerlendirme Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Akçil ve Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenleri katıldı. Toplantıda sene başından bu yana yapılan çalışmalar ve çalışmaların dönütleri ile ilgili sunum yapıldı. Yapılan bu çalışmalar ile ilimizdeki tüm öğrencilerin aynı soruları çözdükleri; imkân ve fırsat eşitliğini sağlama noktasında önemli bir iş yapıldığı belirtildi.

ORANLARDA YÜKSELME VAR

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı açıklamasında Akçil;  “Uygulamalardaki asıl hedef, öğrenme eksikliklerinin belirlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi yönündedir. 8. Sınıf LGS hazırlık çalışmaları ve konu tarama testinde (KTT) doğru cevaplanma oranları düşük olan kazanımlardan tekrar soru sorulduğunu ve soruların doğru cevaplanma oranlarında yükselme olduğu gözlemlenmiştir.” dedi.

GÜNCELLEMELER YAPARAK VERİMLİ OLACAĞIZ

İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın yaptığı açıklamada; “Gönüllülük esasıyla Ölçme Değerlendirme Merkezimizde çalışan öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin ders konularındaki eksiklerini görebilmesi, sınavlara daha iyi hazırlanmaları, yeni sistem sorulara alışmaları için mesai kavramı gözetmeksizin emek sarf etmekteler. Hepsine çalışmalarında kolaylıklar diliyor teşekkür ediyorum. Aynı zamanda okullarımızda yaptığımız sınavlar hakkında branş öğretmenlerimizden alınan fikirler doğrultusunda güncellemeler yaparak verimli olacağımızı düşünüyorum. Yapılan güzel uygulamalar okullarımıza bir hareket getirdi, önümüzdeki uygulamalarda daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum.” dedi.HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: "Mesai, kavramı, gözetmeksizin, emek, sarf, etmekteler", ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 12.08.2020
Bugün
16° - 30°
Perşembe
15° - 30°
Cuma
15° - 30°
Afyon

Güncelleme: 12.08.2020
İmsak
04:27
Sabah
06:01
Öğle
13:08
İkindi
16:56
Akşam
20:05
Yatsı
21:32
Arşiv Arama
Haber Yazılımı