301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 12:52 Bu haber 37 kez okundu
 
"Mesai kavramı gözetmeksizin emek sarf etmekteler"
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Ölçme Değerlendirme Merkezi ile değerlendirme toplantısı yapıldı
Yaşam Haberi


İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ölçme Değerlendirme Merkezimi Afyonkarahisar İl Eylem Planı çerçevesinde gerçekleştirdiği Lise Giriş Sınavı (LGS) ve Konu Tarama Testleri (KTT) çalışmaları hakkında bilgi almak ve değerlendirmelerde bulunmak için toplantı yaptı.

Ölçme Değerlendirme Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Akçil ve Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenleri katıldı. Toplantıda sene başından bu yana yapılan çalışmalar ve çalışmaların dönütleri ile ilgili sunum yapıldı. Yapılan bu çalışmalar ile ilimizdeki tüm öğrencilerin aynı soruları çözdükleri; imkân ve fırsat eşitliğini sağlama noktasında önemli bir iş yapıldığı belirtildi.

ORANLARDA YÜKSELME VAR

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı açıklamasında Akçil;  “Uygulamalardaki asıl hedef, öğrenme eksikliklerinin belirlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi yönündedir. 8. Sınıf LGS hazırlık çalışmaları ve konu tarama testinde (KTT) doğru cevaplanma oranları düşük olan kazanımlardan tekrar soru sorulduğunu ve soruların doğru cevaplanma oranlarında yükselme olduğu gözlemlenmiştir.” dedi.

GÜNCELLEMELER YAPARAK VERİMLİ OLACAĞIZ

İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın yaptığı açıklamada; “Gönüllülük esasıyla Ölçme Değerlendirme Merkezimizde çalışan öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin ders konularındaki eksiklerini görebilmesi, sınavlara daha iyi hazırlanmaları, yeni sistem sorulara alışmaları için mesai kavramı gözetmeksizin emek sarf etmekteler. Hepsine çalışmalarında kolaylıklar diliyor teşekkür ediyorum. Aynı zamanda okullarımızda yaptığımız sınavlar hakkında branş öğretmenlerimizden alınan fikirler doğrultusunda güncellemeler yaparak verimli olacağımızı düşünüyorum. Yapılan güzel uygulamalar okullarımıza bir hareket getirdi, önümüzdeki uygulamalarda daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum.” dedi.HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: "Mesai, kavramı, gözetmeksizin, emek, sarf, etmekteler", ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 27.01.2020
Bugün
-1° -
Salı
-
Çarşamba
-1° -
Afyon

Güncelleme: 27.01.2020
İmsak
06:37
Sabah
08:02
Öğle
13:15
İkindi
15:56
Akşam
18:19
Yatsı
19:39
Arşiv Arama
Haber Yazılımı