301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 09:55 Bu haber 55 kez okundu
 
Muhalefet yapmak için konuşmuyoruz
Saadet partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Bizim amacımız, ülkemizde ve tüm dünyada iyinin, doğrunun, faydalının ve güzelin yapılmasını sağlamaktır” dedi.
Yaşam Haberi


Arslan; “Hakkın hâkimiyeti, adaletin tesisi içindir, çalışmalarımız. Bu sebeple yaptığımız eleştirileri, muhalefet etmiş olmak için yapmayız. Bir yanlışı, bir hatayı düzeltmek için yaparız” ifadelerine yer verdi.

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “İktidarın yaptığı ve yapacağını vaat ettiği güzel hizmetlerden asla rahatsız olmayız, hatta memnun oluruz. Kıskançlık duygusuna asla kapılmayız, tebrik ederiz, teşekkür ederiz. Bir yanlış gördüğümüzde Peygamber efendimizin bir hadisinde belirttiği gibi, “bir zulüm ile karşılaştığınızda elinizle düzeltin, buna gücünüz yetmezse dilinizle düzeltin, buna da gücünüz yetmezse kalbinizle buğz edin” prensibiyle bunun yanlış olduğunu belirtiriz” dedi.

 VALİLİĞİN SEVGİ YILI PROJESİNİ DESTEKLİYORUZ

Biz bu uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak, inancımız gereği yapıyoruz diyerek sözlerine devam eden Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Biz her zaman sevgi ve kardeşlik diyoruz. Sayın valimizin belirlemiş olduğu ‘Sevgi Yılı’ projesini önemsiyor ve destekliyoruz. Özellikle siyasiler arasında olan gerilimin, mutlaka düşürülmesi gerektiğine söylüyoruz. Bu bağlamda siyasi parti liderlerinin bir araya gelebilmelerinin çok önemsiyoruz. Bu konuda sorumluluğun daha çok iktidarda olduğunu da hatırlatıyoruz. Biz her zaman, siyasi partileri, bir birinin düşmanı değil, sadece rakibi olduğunu belirtiyoruz. Farklı düşüncelere sahip olmamız, düşman olmamızı gerektirmez” ifadelerine yer verdi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VE 6284 SAYILI KANUN DERHAL İPTAL EDİLMELİDİR

Arslan; “Gündemimizin bir diğer maddesi sözde kadına şiddeti önleme ile ilgili. İmzalanan İstanbul Sözleşmesi ve çıkartılan 6284 sayılı kanunun ardından, kadına şiddet olaylarının her yıl artış gösterdiği gibi, kadın cinayetleri de 5 kat arttı.  uzaklaştırıldığı belirlendi. Türkiye Aile Meclisi’nin açıkladığı istatistiklere göre, 2015 yılında, 269 bin 159,  2016 yılında 318 bin 363,  2017 yılında 410 bin 934,  2018 yılında 516 bin 132,  2019 yılında ise 553 bin 463 olmak üzere, toplamda yaklaşık 2 milyon baba,  kadının beyanı esas alınarak evinden uzaklaştırıldı. Şimdi erkeği evden uzaklaştırınca kadını korumuş mu oluyoruz?  Yoksa tehlikelere karşı daha açık hale mi getiriyoruz?  Bu yapılan aileyi yok etmekten başka ne işe yarar” ifadelerini kullandı.

“GAZA GELMEYELİM, AKLISELİMLE HAREKET EDELİM”

“Beşşar Esad güçlerinin İdlib'de Mehmetçiğe yönelik saldırısını lanetliyoruz” diyerek sözlerine devam eden Arslan; “Bu alandaki gelişmelerin endişe verici olduğunu, gerginliğin müzakere ve diyalogla çözülmesi gerektiğini bir kez daha belirtmek istiyoruz. Soçi ve Astana yok demek ister istemez savaşa sürüklenmek anlamına gelebilir.Türkiye’nin Suriye ile savaşa girmesini arzu eden çevrelerin taktiklerine dikkat etmek gerekir. Bizi beklemediğimiz yerden vurabilirler.  ABD’nin bölgede oynadığı oyunu tam olarak idrak etmezsek, aldatıcı politikaları bizi yanlış politikalar uygulamaya teşvik eder. ABD’nin amacı ‘Büyük Ortadoğu Projesi’dir. Bu ABD’nin vazgeçilmez politikasıdır. ABD’ye hiçbir zaman güvenilmez.”Bazen bizim askerlerimize saldırı oluyor. Bazen de bizden oluyor. Merak ediyorum biz veya birileri bu saldırının kimler tarafından yapıldığını biliyor mu? ABD’nin kışkırtması da olabilir.Bu hükümet yanlış yaptığı zaman uyarırız. Aldıkları doğru kararlarda yanlarında olduk ama Allah rızası için, lütfen bir daha düşünün.Gaza gelip yanlış kararlar almayalım.  Suriye'yi vurmak yok etmek bize fayda sağlamaz.  Suriye konusunda en büyük kazancı, israilin sağladığını göz önünde tutalım. Bölgede akacak olan kan sadece israili memnun edecektir” diyerek sözlerini tamamladı. Ali İhsan Döldöş

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Muhalefet, yapmak, için, konuşmuyoruz,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 09.04.2020
Bugün
- 12°
Cuma
- 15°
Cumartesi
- 16°
Afyon

Güncelleme: 09.04.2020
İmsak
04:57
Sabah
06:23
Öğle
13:04
İkindi
16:43
Akşam
19:36
Yatsı
20:56
Arşiv Arama
Haber Yazılımı