Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 12:23 Bu haber 509 kez okundu
 
“Muhtar her hanenin sevincini de hüznünü de bilen kişidir”
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak muhtarların, her hanenin sevincini de hüznünü de bilen kişiler olduğunu ifade etti.
Siyaset Haberi


19 Ekim 1829 tarihinde Osmanlı Devleti tarafından faaliyete başlayan muhtarların, yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturduklarını vurgulayan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Muhtarlık müessesi bugün 190. Yılını kutluyor. Muhtarlarımız, vatandaşlarımız ile devlet arasında köprü vazifesini gören demokrasinin yapı taşlarıdır” dedi.

 

“Muhtarlar gücünü önce halktan, sonra hükümetten alıyor”

 

Sezen, “Devletimizin halkımızasunduğu hizmetinyerinde ve kaliteli olmasıiçin yerel yönetimleri gücü büyük önem arz ediyor. Muhtarlarımız da gücünü önce halkımızdan alıyor, sonra da hükümetimizin verdiği desteklerden. Cumhurbaşkanımız belirli sürelerde muhtarlarımızı Külliyeye davet ederek bir araya gelip talep ve önerilerini bizzat kendilerinden dinliyor. Halkımızın gözümüzde muhtar, mahallesindeki her bir hanenin sevincini de hüznünü de en iyi bilen ve bilmesi gereken kişidir” dedi.

Önem veriyoruz

 

“Muhtarlıklarımızınözlük haklarının yanında bir çok talepleri yerine getirilmiş ve bu uygulamalar da AK Parti hükümetleri döneminde olmuştur” diyen Sezen mesajını, “İçişleri Bakanlığı bünyesinde bir Muhtarlar Daire Başkanlığı ve Muhtarlık Bilgi Sistemi'ni kuruldu. AK Parti öncesi bu tür uygulamalar yoktu. Bütün bunlar, AK Parti hükümetlerinin muhtarlık müessesesine verdiği önemin bir ifadesidir. Bu vesileyle başta şehrimizde görev yapan muhtarlar başta olmak üzere tüm muhtarlarımızın ‘Muhtarlar Günü’nü kutlar başarılı ve hizmet dolu bir yıl geçirmelerini dilerim” ifadeleri ile noktaladı.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Muhtar, her, hanenin, sevincini, de, hüznünü, de, bilen, kişidir”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
17° - 33°
Pazar
19° - 34°
Pazartesi
19° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı