Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 10:20 Bu haber 211 kez okundu
 
Muhtarlar Derneğinden MHP’ye Ziyaret
Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Kocacan, “Biz MHP olarak her zaman muhtarlarımızın yanındayız” dedi.
Siyaset Haberi


Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği genel kurulunun ardından Başkan seçilen Burmalı Mahallesi Muhtarı Suat Uygur, yönetim kurlu üyeleri ile birlikte MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığına nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Kocacan, “Hayırlı olsun, Rabbim hayırlı hizmetlerde bulunmayı nasip etsin. Biz muhtarlarımızın her zaman yanındayız” diyerek sözlerine şöyle devam etti;“ Biz siyasi bir kuruluşuz. Ancak biliriz ki yaşadığımız bu şehir herhangi bir siyasi partinin değil, tüm Afyonkarahisar’lıların Şehri. Muhtarlarımızın burada çok önem arz eden bir görevi var, bulunduğu mahallede, semtte asli görevleri var. Son zamanlarda tabi bizimde içimizin haz etmediği bazı durumlar var. Bu sizi suçlamak manasında değil fakat icra makamı olan hükümet sizin aracılığınızla bir çok yoksul ailelere yardım paketi veriyor, bu yetmiyor üzerine dernek ve kuruluşlar ekleniyor, bunlar bizim milli hâsılada duygu ve düşüncelerimiz, olması gerekli. Sosyal politika anlayışında bu hizmetlerin vatandaşlarımıza verilmesi lazım.Bu tabi muhtarlarımızın asli vazifelerinden bir tanesi, ancak eskisi gibi bir çok prosedür yerine getirilmiyor e devletten her şey hallediliyor. Fakat bu sizin sorumluluğunuzu azaltmıyor tam aksine icra makamı gibi olayın içinde bizzat yer almanızı sağlıyor. Yılardır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtar arkadaşlarımızı 5 tepede bizzat onurlandırıyor. Bunlar güzel şeyler. Ancak bu yardımların tamamen şu mezradan çıkması benim hassasiyetten isteğim. Sanki bir siyasi kuruluşun yardımı gibi algıyı kırmamız lazım. Gönlü bizim partimizde olan ancak mağduriyet yaşamamak isteyen vatandaşlarımız var bunlar ayrıştırılmadan, ayrımcılık yapılmadan her türlü hizmetten faydanabilmesi ve payını alması en büyük istediğimizdir.” dedi

 “Şehrimiz bizimle daha çok gelişecek”

Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur da konuşmasında, “Muhtarlar yerelde demokrasinin temel taşıdır. Bizde dernek olarak şehrimize katkı sağlayacağımızı düşünerek yola çıktık. Gerek siyasilerimizle gerek ise yerel yönetimlerimiz ile uyumlu bir şekilde çalışacağımızı ifade ediyorum. Kabul ettiği için de İl Başkanımız Sayın Mehmet Kocacan’a  teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.  Ziyaret karşılıklı fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Muhtarlar, Derneğinden, MHP’ye, Ziyaret,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
17° - 33°
Pazar
19° - 34°
Pazartesi
19° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı