301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 10:46 Bu haber 56 kez okundu
 
"Mutlu ve insanca yaşayalım"
Tarım Politikaları ve Tarım Örgütlerinden Sorumlu, Genel Başkan Yardımcısı ve Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Hisar Gazetesi'ne CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'nı hem de gelişmekte olan Afyonkarahisar'ı değerlendirdi.
Siyaset Haberi


Yerel Basına yoğun ilgi gösteren Sarıbal Hisar Gazetesi'ni inceledikten sonra yerel basının kıymetli olduğunu söylerken ilgimiz ve çalışmalarımız için teşekkür etti. Kampı ve Afyonkarahisar'ı değerlendiren Sarıbal her şeyden çok memnun kaldığını söyledi.

"İKİ YEREL SEÇİMDEN ÇIKTIK"

Kamp ile ilgili olarak detaylı bilgi aktaran Sarıbal, "31 Mart ve 23 Haziran olarak aslında iki yerel seçimden çıktık ve elbette örgütün, belediye başkanlarımızın bir yenilenmesi oldu. Bütüncül olarak her alanda imardan tutunda tüm planlamaya kadar stratejik plandan tutun kent yönetimine kadar, belediye başkanlarının davranış biçiminden tutun hayata bakış açılarına kadar partinin ilkelerine bağlı kalarak bir kenti nasıl yöneteceğiz? Nasıl dayanışma kuracağız? Nasıl diyaloglar kuracağız? Belediye başkanlarının birbirleriyle olan ilişkileri nasıl olacak? Bütün bunları masaya yatırıyoruz ve çok ciddi eğitimler, seminerler, masalar kurduk" şeklinde konuştu.

ÇOK ÖNEMLİ KONULARA YER VERİLDİ

 Çok önemli konuları masaya yatırdıklarını söyleyen Sarıbal, "Kent nasıl olur? Kentin temel sorunları nelerdir? Bir belediye başkanı nasıl olmalıdır? İlkeleri ve değerleri ne olmalıdır? Bu sorunlar nasıl aşılır? Hangi projeler gerçekleştirilebilir? Bütünüyle çok ciddi ve önemli bir kamp yapıyoruz. Ayrıca tamamen bilimsel bir kamp gerçekleştiriyoruz. Kamp için tüm arkadaşlarımız çok ilgili Afyon Sandıklı'da ciddi bir kamp için toplandık. Kampımız iki aşamalı olacak bugün 26-27 Temmuz olmak üzere 26 Temmuz'da yapılacak olan çalışmalar kapalı 27 Temmuz'da yapılacak olan çalışmalarla birlikte ise bazı sunumlar olacak konularla alakalı uzman bilim insanları gelecekler. Beyin fırtınası yapıyoruz, birbirimizi tanıyoruz, belediye başkanlarımızı tanıyoruz kısaca bütünüyle ciddi bir aile çalışması gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

SICAK SU SAĞLIK AÇISINDAN ÖNEMLİ

Afyonkarahisar ile ilgili değerlendirmeler yapan Sarıbal, "Ben tarımdan sorumlu genel başkan yardımcısıyım. Afyon'un aslında yer altı kaynakları aslında özellikle sıcak su meselesi elbette hem sağlık açısından hem de sera açısından büyük kıymeti var. Ama benim baktığım nokta da tarım alanları ve tarıma yönelik yerler sıcak su gerekçesiyle sağlık ve turizm için betonlaşmış. Hani benim durduğum noktadan baktığımız zaman hem olumlu diyebileceğim hem de olumsuz diyebileceğim konular var tabi ki. Tarım açısından olumsuz görüyorum ancak turizm olarak da bir kentin olanaklarının kullanılmasının da doğru olduğunu düşünüyorum. Ama bunun planlamasının çok iyi yapılması gerekiyor. Bursa'da 40-45 km sıcak su taşınabiliyor elbette ki bunun bir maliyeti var ama bu maliyet tarım kaynaklarını yok etmekten daha pahalı olacağını düşünmüyorum" dedi.

"HEPİMİZE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR"

Genel olarak duygu ve düşüncelerini aktaran Sarıbal bundan sonra hepimize daha çok işin düştüğünü söylerken;" İktidar muhalefet ayırmadan söylüyorum Türkiye'nin bundan sonra derdi daha fazla İşsizlik meselesi var. Üretim yapıp buradan bir istihdam sağlamak gerekiyor ve bu da zaman isteyen bir şey hepimize çok önemli işler düşüyor. Başta basın olmak üzere basın çok önemli sesimizi duyurmak için basına ihtiyacımız var. Afyon çok güzel havası da güzel burada ki yapacağımız kamp çok verimli geçecek biz bu toplantılarda gittiğimiz yerlerde umut olalım. Mutlu ve insanca yaşayalım" şeklinde konuştu.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "Mutlu, ve, insanca, yaşayalım",
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 18.11.2019
Bugün
- 18°
Salı
- 17°
Çarşamba
- 17°
Afyon

Güncelleme: 18.11.2019
İmsak
06:10
Sabah
07:36
Öğle
12:48
İkindi
15:27
Akşam
17:50
Yatsı
19:10
Arşiv Arama
Haber Yazılımı