301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 10:12 Bu haber 37 kez okundu
 
Öğretmen değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Değerler Eğitimi ve Tiyatro Sporu Projesi kapsamında öğretmen değerlendirmeleri ve proje şenlik organizasyonu yapmak için öğretmenler ile İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi


Kendin Yap Atölyelerimizin Salonunda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın yanı sıra Şube Müdürü Betül Ersöz Özcan, Okul Müdürü Süleyman Sarıgöl, AR-GE personelimiz Nursefa Keskin, Zafer Kalkınma Ajansı Eğitmenleri ve farklı okul ve branştan 40 öğretmen katıldı.

Toplantıda, Şube Müdürü Betül Ersöz Özcan proje hakkında bilgilendirme yaparak; " Lise ve ortaokullarımızda 6( 4 asil, 2 yedek) öğrenciden oluşacak tiyatro sporu ekipleri oluşturulacak. Bu ekipler aralarında karşılıklı olarak değerler eğitimi konularını anlatacakları doğaçlama turları oynayacak. Öğretmenler hizmet içi eğitimlerde tiyatro sporu hakkında ayrıntılı fikir sahibi olabilecek. Hizmet İçi Eğitimlerini tamamlayan Lider Öğretmenler, tiyatro sporu uygulamalarını öğrencilere öğreterek Yılsonu Değerler Eğitimi konulu Tiyatro Sporu Şenliği'ne başvurabilecek" dedi.

BİZLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın toplantıda iyi karakterli bireyler yetiştirmenin önemine değinerek; "Tiyatro sporu aracılığı ile çocuklarımızda temel değerlerimizi pekiştirmek, çocuklarımızın kendilerine ve topluma yararlı olacak temel değerleri psikolojik, bilişsel ve sosyal gelişimlerine uygun olarak kazanmalarını sağlamak çok önemli. Çocuklarımızın kazandıkları değerleri davranışla ifade etmeleri yönünde fırsat vermek gerekir. Karakter ve Değerler Eğitiminin ailede ve okulda paralel bir şekilde işleyişini sağlamak için bizlere büyük görevler düşüyor. Bunu gerçekleştirmek için de tiyatro sporu gibi aktivitelerin faydalı olacağını düşünüyorum. Proje kapsamında şu ana kadar 200 öğretmenimize hizmet içi eğitim verildi. Şu an toplantıda bulunan 40 öğretmenimize ise tiyatro sporu hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapılacak. Öğretmenlerimiz de Tiyatro Sporu uygulamalarını öğrencilerine öğreterek Yılsonu Değerler Eğitimi konulu Tiyatro Sporu Şenliği'ne katılmak için çalışmalar yapacak. Hepinize yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum" dedi. Toplantı, öğretmenlerin Tiyatro Sporu'na örnek olarak sergilediği gösterilerin izlenmesiyle sona erdi. FERHAT FİŞEK

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Öğretmen, değerlendirme, toplantısı, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 05.04.2020
Bugün
- 17°
Pazartesi
- 15°
Salı
- 11°
Afyon

Güncelleme: 04.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı