301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 10:13 Bu haber 47 kez okundu
 
Öğretmenlerin eğitimleri başladı
Lego Robotik Kodlama İstasyonunda görev alabilecek öğretmenlerin eğitimleri başladı. Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) kapsamında hazırladığı, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, LEGO Kodlama İstasyonu'nda görev alabilecek öğretmenlere yönelik düzenlenen 'Yenep Lego Kodlama Eğitimi' programı başladı.
Eğitim Haberi


Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesinde kurulan LEGO Kodlama İstasyonu'nda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın yanısıra Şube Müdürümüz Betül Ersöz Özcan, Okul Müdürü Süleyman Sarıgöl, AR-GE personelimiz Nursefa Keskin, Zafer Kalkınma Ajansı Eğitmenleri ve kodlama konusunda temel bilgiye sahip olan 20 öğretmen katıldı.

“ÇOCUKLAR HER ANLAMDA DONANIMLI OLMALI”

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın yapay zeka çağının yaşandığı günümüzde geleceğimizin umudu olan çocukların her anlamda bilgili ve donanımlı olması gerektiğini belirterek; "Çocuklarımız, Lego firmasının sponsorluğu kapsamında kurulacak olan LEGO Kodlama İstasyonu'nda çalışır robot tasarımları için mantıksal düşünme becerilerini harekete geçirecek, analitik düşünme becerileri kullanarak görevleri tamamlama, yön bulma, koordinat sistemi ve fiziksel büyüklükleri gerçek hayat problemi olarak tanıma fırsatı bulacaktır. Aynı zamanda tasarım yapmaya istekli olma, teknoloji üretiminde özgüven kazanma, mühendislik tasarım aşamalarını öğrenme/uygulama ve matematik bilimini günlük hayata uygulama gibi kazanımlar elde edecektir. Lego Robotik Kodlama İstasyonu'nda çocuklarımıza rehberlik edecek öğretmenlerimize yönelik hazırladığımız YENEP Lego Kodlama Eğitimine bugün başlamış bulunuyoruz. İki gün süresince 20 öğretmenimize, 20 saat eğitim verilecek. Hepinize eğitimlerinizde başarılar diliyor burada edineceğiniz bilgileri kullanarak öğrencilerimiz ile birlikte keşifler yapacağınıza inanıyorum. Projede emeği geçen Zafer Kalkınma Ajansına, AR-GE birimimize, eğitmenlere ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.  Program süreçle ilgili eğitimler ve değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi. FERHAT FİŞEK

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Öğretmenlerin, eğitimleri, başladı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 07.04.2020
Bugün
- 12°
Çarşamba
- 14°
Perşembe
- 14°
Afyon

Güncelleme: 07.04.2020
İmsak
05:01
Sabah
06:26
Öğle
13:05
İkindi
16:42
Akşam
19:34
Yatsı
20:53
Arşiv Arama
Haber Yazılımı