Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Şubat 2020 - Cumartesi 09:52 Bu haber 70 kez okundu
 
Okul müdürlerinin koordinasyonu çok önemli
Okul Müdürleri ile yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşülerek il merkezinde Mesleki ve Teknik Eğitimle ilgili yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ile dönem sonunda yapılacak Proje yarışmaları değerlendirildi.
Gündem Haberi


Toplantıda Şube Müdürü Mustafa Koçak gündem maddeleri hakkında bilgiler verdi. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü titizlikle üzerinde durduğu konularda, Mezun öğrencilerin takibi, Şanlıurfa da yapılacak olan 14. Uluslararası MEB Robot yarışması ile Gaziantep' te düzenlenecek olan TEKNOFEST gösteri ve yarışmalarına üst düzeyde katılımın sağlanması ve öğrenci devamsızlığının azaltılması için il çalışma planında yer alan etkinlikler hakkında açıklamalarda bulundu. Dönem sonunda yapılacak Proje yarışmaları için uygun zeminin hazırlanmasında ve gereken tedbirlerin alınmasında okul müdürlerinin koordinasyonu çok önemli olduğunu söyledi.

OKULLARIN ÇAĞRIYA BAŞVURUDA BULUNMALARI ÖNEMLİ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, devamsız öğrencilerin takibinin çok önem arz ettiğini, Devamsızlığın %1 bile azaltılmasının eğitim için büyük kazanç olduğunu ifade etti. Uluslararası ve ulusal yarışmalara katılım sağlanmasının ilimiz mesleki eğitiminde ve meslek lisesi öğrencilerimizde olumlu farkındalıkların kazanılacağı, yarışmaya katılan öğrencilerin yüreklerine dokunulması durumunda içindeki cevherin açığa çıkmasında öğretmenlerimizin büyük katkısının olacağını söyledi. YALÇIN; “ İlimizde 02/03/04 Haziran 2020'de gerçekleştirilecek olan il geneli proje yarışmasına çok değer veriyorum, bu sayede yeni icatların ve buluşların meydana gelebileceğini, öğrencilerin kendilerini ifade etme ve sorgulama yetilerinin gelişmesine yardımcı olacağı kanaatindeyim. Zafer Kalkınma Ajansının TR33 bölgesinde Dört ilde Mesleki ve Teknik Eğitimin kalitesinin geliştirmesine yönelik meslek liseleri için Hibe duyurusuna çıkacağını, okullarımız azami ölçüde bu çağrıya başvuruda bulunmaları da önemli. Proje hazırlama, döner sermaye ve eğitimle ilgili diğer çalışma alanlarında okullarımızın birbirleriyle işbirliği yapmalarının okulun kalite ve gelişimine büyük katkılar sağlayacaktır” dedi. Ayrıca Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle buluşuyor projesi’nin 2019 yılında yaptığı çalışmaların gayretli ve verimli olduğunu ancak bu yıl geçen yıldan daha fazla aileye ulaşarak onlara hem manevi açıdan hem de ekonomik açıdan katkı sağlandığını bizatihi fark ettiğini okullarımızdan gelen verilerle müşahede ettiğini belirtti. Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Okul, müdürlerinin, koordinasyonu, çok, önemli,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
20° - 34°
Çarşamba
19° - 30°
Perşembe
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:33
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı