301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 10:23 Bu haber 45 kez okundu
 
Özkal vatandaşı şaşırttı
Uzun süredir parti kurma hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan, partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi. 90 kişilik kurucular kurulu listesinde 27 kadın, 16 genç isim yer alırken, kurucular kurulunda yer alan tek milletvekili bir süre önce AKP'den istifa eden Hatice Dudu Özkal’da yer aldı.
Siyaset Haberi


 

 

Ak Parti’den ayrılan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın heyeti İç İşleri Bakanlığı’na Demokrasi ve Atılım Partisi’nin  (DEVA) kurulması için resmen başvurdu. Ali Babacan’ın listesinde 4 eski bakan 7 Ak Partili Milletvekili yer aldı. Ak Parti Eski Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal’da yer aldı. AK Parti’de pek çok kademede görev yapmış olan, Hatice Dudu Özkal’ın Ali Babacan tarafından kurulan partide kurucular kurulu üyesi olduğu öğrenildi. Özkal’ın 90 kurucular kurulu üyesi arasında yer aldığı görüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın bir isim olan Hatice Dudu Özkal’ın yeni kurulan partide yer alması Afyonkarahisar halkını şaşırttı.

Şahin Koçak isimli Afyonkarahisar’lı bir vatandaş;“  Demek ki davaya değil maddiyata önem vermiş bunca zamandır. Adım, şanım duyulsun demek için, yükselmek için böyle bir şey yapmış demekki. Partileri basamak olarak kullanmış. Çıkar için menfaat için orda bir yeşil ışık gördüğü için böyle bir şey yapması bizi ziyadesi ile üzdü. Partisini sattı, asla ama asla doğru bulmuyorum. Hangi parti yapar onu öğretmenlikten aldı milletvekili yaptı” ifadelerini kullandı. Diğer bir vatandaş Yılmaz Yıldırım ise şöyle konuştu;“  Böyle bir şey yapması biz Afyonkarahisar’lıları çok üzdü. Ak Parti,Özkal hanımefendiyi baş tacı yaptı onu milletvekili yaptı. Ama o  ne yaptı gördük.Böyle bir Parti bırakılıp gidilir mi. Gittiği yer neresi yani.Hüseyin Ay isimli Afyonkarahisar’lı vatandaş’ta duygularını dile getirdi. Ay; Uğurlar olsun. Bize zaten yolundan davasından dönen insanlar lazım değil. Bize Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden giden. Dik duran ve Afyonkarahisar için çok çalışan insanlar lazım. Özkal’ın 90 kurucular kurulu üyesi arasında yer aldığı gördük. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın bir isim olan Hatice Dudu Özkal’ın yeni kurulan partide yer alması biz Afyonkarahisar halkını şaşırttı” dedi. İbrahim Başkurt isimli Afyonkarahisar’lı vatandaşta şunları söyledi; “ Zaten yeterince parti var. Kurmaya da gerek yok. Bir şey olacağını zannetmiyorum. İyi bir şey yapmamış daha doğrusu ne güzel parti dururken bunların partiyi bölmek gibi bir amaçları var.Fakat bilmedikleri bir şey Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında halk var biz varız. Biz var olduğu sürece hiç kimse liderimizi yıpratamayacak. Bizi biz yapan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünü tüm Dünya’ya gösteren bir lider varken, başka bir parti’de yok olup gitmek neden ister ki bir insan. Sayın Özkal’ı kınıyoruz. Umarım en kısa sürede yaptığı hatanın farkına varır ve hatasından döner” ifadelerini kullandı. Hüseyin Sakızcı isimli vatandaş ise konu hakkında ki görüşlerini şöyle dile getirdi; “ Biz bunu Afyonkarahisar’a ihanet olarak sayıyor ve Afyonkarahisar halkına bir hakaret olarak kabul ediyoruz. Bir insan neyse o olmalı. Partisini satmamalı.  Allah bizi doğru yoldan ayırmasın. Bazı para insanı hakka ulaştırır. Bazı para insanı haktan uzaklaştırır” diyerek sözlerini tamamladı. HİSAR özel

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özkal, vatandaşı, şaşırttı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 08.04.2020
Bugün
- 13°
Perşembe
- 13°
Cuma
- 15°
Afyon

Güncelleme: 08.04.2020
İmsak
04:59
Sabah
06:25
Öğle
13:05
İkindi
16:42
Akşam
19:35
Yatsı
20:55
Arşiv Arama
Haber Yazılımı