301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 10:01 Bu haber 36 kez okundu
 
“Özkoç ettiği hakaretle kendisini tarif etmiştir”
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ettiği hakaretlere tepkiler her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor. Son Tepki İl Genel Meclis Başkanı (İGM) Burhanettin Çoban’dan geldi.
Yaşam Haberi


Çoban; Hiçbir yetki Ülkenin Cumhurbaşkanı’na hakaret etme yetkisi vermez.  Engin Özkoç orda kendisini tarif etmiştir. Tüm cümleleri tüm hakaret ettiği kelimeler bizzat kendisine aittir yaptığı hakaretler kabul edilemez” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ettiği hakaretlere tepkiler her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor. Bir Tepki’de İl Genel Meclisi ( İGM) Başkanı Burhanettin Çoban’dan geldi.  “Türkiye insan haklarına saygılı ifade hürriyeti olan basın hürriyeti olan Demokratik laik ve sosyal bir hukuk devletidir” diyerek sözlerine başlayan İl Genel Meclisi ( İGM) Başkanı Burhanettin Çoban;  “Dolayısıyla haklarına saygılı demokratik ülkelerde kişilerin ifade özgürlüğü gazeteciler basın özgürlüğü eleştiri özgürlüğü Siyasi partilerinde muhalefeti yaparken her türlü eleştiriyi yapmaktan olduğu rejimlerdir. Ancak hiçbir özgürlük hiçbir hürriyet insanları başkalarına özellikle Ülkenin rütbesini başında olan Cumhurbaşkanına hakaret etme hakkını asla ve asla vermez” ifadelerini kullandı.

HAKARET ETTİĞİ KELİMELER BİZZAT KENDİSİNE AİTTİR

Çoban sözlerine şöyle devam etti; “Dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin demokraside örnek gösterilen ülkelere dahi gidin bu şekilde bir ifade özgürlüğünün olmadığını görürsünüz.  Engin Özkoç denen zat ‘ın yaptığı bence sadece Ak Partiye oy veren vatandaşlarda değil hatta ve hatta cumhuriyet Halk Partisine oy vermiş kişilerde dâhil büyük bir infial ve büyük bir üzüntüyle ulaşmıştır. Çünkü bu şekilde bir özgürlüğün tanımı asla ve asla kabul edilemez. Bu şekilde ağır ifadelerle ülkenin değil Cumhurbaşkanına ülkenin memurlarına vatandaşlarına bile konuşma hakkı yoktur. Bir siyasi partinin yetkilisine bu şekilde siz konuşamazsınız bunu kesinlikle hiç bir ülke, hiç bir vatandaş kabul etmez. Engin Özkoç orda kendisini tarif etmiştir. Tüm cümleleri tüm hakaret ettiği kelimeler bizzat kendisine aittir yaptığı hakaretleri kabul etmek mümkün değildir” diyerek sözlerini tamamladı.

Selçuk Taşkın özel

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Özkoç, ettiği, hakaretle, kendisini, tarif, etmiştir”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 04.04.2020
Bugün
- 16°
Pazar
- 17°
Pazartesi
- 15°
Afyon

Güncelleme: 04.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı