Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 10:21 Bu haber 185 kez okundu
 
Pazar esnafı ne düşünüyor?
Afyonkarahisar Fuar Pazar alanında pazarcılık yapan, Ali Tunç ve Orhan Korkmaz sektörle ilgili önemli bilgiler aktardı. Tunç ve Korkmaz pazar fiyatlarının çok ucuz olduğunu, ürünlerin Türkiye’nin çeşitli illerinden geldiğini söyledi.
Yaşam Haberi


Açıklamalarda bulunan Tunç; “Soğan 1 lira, patates 1,5 lira ama yinede halkımız bu durumdan memnun değil. Biz esnaf olarak hiçbir üründen kazanç elde edemiyoruz. Durumumuz kritik, satış yok, vatandaşta para yok. Vatandaşta para olmadığı için alım gücüde yok. Durum böyle olunca bize de gelir yok. Esnaf almıyor, müşteride talep yok” dedi.

“Kar ve zarar oranları aynı”

Tunç ekonomi de bozulmaların olduğunu, pazar esnafının ve halkın da bu durumdan feci şekilde etkilendiğinin altını çizdi. Tunç, “ Bu durumu ekonomi gerçekten etkilemiş durumda. Vatandaşta para olmadığı için alışverişte olmuyor, bizim kazancımızda düşüyor. Masraflarımızı bile karşılayamadığımız zamanlar oluyor kredimizi de ödeyemiyoruz” sözlerine yer verdi. Tunç, pazarcılık mesleğinin kazandırdığını ama ekonomide bozulmalar yaşanınca sıkıntıya düştüklerini, kar ve zarar oranının ortalama gittiğini, kendi işinin karı olduğunu da ifade etti. 

“Yumurta Yerli Olunca Talepte Artıyor”

Afyonkarahisar Fuar Pazar alanında yumurta satan Orhan Korkmaz yumurta ile ilgili bilgilerde bulundu. Korkmaz, “ Yumurtaları makine üretmediği için tavuk yumurtladığı için doğaldır. Halkımızın tercih ettiği yerlerden birisi de burasıdır, halkımız tercih etmezse pazar devamlılığı olmaz. Yumurtalarımız Afyon merkezden geliyor kar oranımız % 20’dir. Zarar oranımız da oldukça fazla. Yem giderleri, maliyetler oldukça yüksek miktarda” sözlerini kullandı. Korkmaz başka ülkelere ve il dışına da ihracatta bulunduklarının da altını çizdi. ALİ İHSAN DÖLDÖŞ/ÖZEL

 

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Pazar, esnafı, ne, düşünüyor?,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.08.2020
Bugün
15° - 30°
Cumartesi
14° - 29°
Pazar
14° - 30°
Afyon

Güncelleme: 14.08.2020
İmsak
04:31
Sabah
06:04
Öğle
13:08
İkindi
16:54
Akşam
20:01
Yatsı
21:27
Arşiv Arama
Haber Yazılımı