301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 11:26 Bu haber 142 kez okundu
 
Peki ya halk ne diyor?
Gerçekleştirdiğimiz sokak röportajında pedofilinin tanımını ve sonuçlarını bize söyleyenlerin yanında ne anlama geldiğini bilmeyenlerde oldu. Cezaların caydırıcı olmadığını ve sonucun idama dayandığını söyleyen halkımız tepkilerini çok sert dile getirdi.
Sağlık Haberi


Ülkemiz de bilinen ancak bir türlü çözüm bulunamayan pedofili ile ilgili gerek uzmanlara gerekse halkımıza sorduk. Uzmanların değerlendirmeleri ve yanında halkımızın nabzını tuttuğumuz yazımızı siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

"KULAKTAN DUYMA BİLGİLERLE HAREKET EDİLİYOR"

Üniversite öğrencilerimiz Pedofili hakkında bize düşüncelerini söylediler. Kitap okumayı seven arkadaşımız gündeme konu olan Zümrüt Apartmanı adlı kitaptan sonra diğer yazarlarla ve kitapları ile ilgili olarak; " Ben dikkat ediyorum yorum yapanların bir çoğu kulaktan duyma bilgilerle hareket ediyor. Pedofili ile ilgili olarak ilk eğitim baba ve anne den geçer hiç bir birey doğuştan hırsız, tecavüzcü ve ya da pedofili olmaz. Biz her şeyi anne babamızdan örnek alıyoruz" dedi.

"YETERLİ EĞİTİM VERİLMİYOR"

 Bir diğer kadın arkadaşımız ise; " Yeterli eğitim verilmiyor çocuklara bilinçsiz nesiller yetişiyor yani ortaöğretim de kız öğrencileri toplayıp adet olma ile ilgili bilgiler veriliyor ama erkek çocukları toplayıp cinsellikle alakalı eğitimin de verilmesi gerekir. Küçüklüğümüzden beri bizler pısırık yetiştiriliyoruz ama erkek çocukları açık seçik büyüyorlar. Bu konu ile ilgili olarak bana göre idam bir çözüm değildir biyolojik ve tıbbi ilaçlar sayesin de bu zihniyette ki insanların durdurulması şarttır" ifadelerini kullandı.

"KÜÇÜCÜK BİR VÜCUDUN NEYİNDEN TAHRİK OLUYORSUN"

İki çocuk annesi  Deniz Hanım tepkilerini sert bir şekilde dile getirdi. Deniz Hanım," Ben bir kız bir erkek iki çocuk annesiyim. Yani biz hiç mi çocuklarımızı kapının önünde oynatmayalım? Bu karakterde ki insanlar yüzünden çocuklarımız korkak, insanlara güvensiz ve asosyal mi büyüsünler?Küçücük bir vücudun neyinden tahrik oluyorsun be adam? İki çocuğumu da ayırt etmeden dışarıda onları bekleyen tehlikelere karşı bilinçlendirmeye çalışıyorum bu işin erkeği kızı kalmadı artık. Kadınlarla başladılar kız çocukları, erkek çocukları ve hayvanlar yani bu nasıl bir psikolojidir? Bunların horman dan önce kişilikle psikolojiyle bir alakası vardır. Yetkililere seslenmek istiyorum kesinlikle verilen cezalar caydırıcı değildir. Onları öldürmek değil süründürmek lazımdır" şeklinde konuştu.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Peki, ya, halk, ne, diyor?,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.12.2019
Bugün
-4° -
Pazar
-5° -
Pazartesi
-
Afyon

Güncelleme: 07.12.2019
İmsak
06:27
Sabah
07:55
Öğle
12:54
İkindi
15:22
Akşam
17:43
Yatsı
19:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı