301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 10:00 Bu haber 85 kez okundu
 
Poliçelerde yeni yaptırım ve uygulamalar geliyor
İlimizin sevilen isimlerinden Afyon Sigorta Acentaları Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Özerdem Trafik sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası ile ilgili olarak Hisar Gazetesi aracılığı ile vatandaşlarımıza detaylı bilgi aktardı. 27 yıldır Sigorta Acentalığı yapan ayrıca dernek başkanı olan Bekir Özerdem vatandaşların daha bilinçli olması gerektiğini söyledi.
Ekonomi Haberi


Sigorta Acentaları Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Özerdem mesleğine 27 yıldır devam ettiğini belirtti. Trafik sigortasıyla ilgili olarak Özerdem," Zorunlu Trafik Sigortasında ki fiyatlar 2-3 sene önce ki dalgalanmalardan sonra artık rayına oturdu. Bilindiği üzere Trafik Sigortası fiyatları sigorta şirketinin insiyatifine göre serbest bırakılmıştı. Buda piyasa o kadar çok sıkıntı yarattı ki mesela 150 liraya satılan poliçeler bir anda 300, 300 liraya satılan poliçeler bir anda 600 lira oldu. 600 lira alt rakamken 900 liraya kadar poliçeler üretilmeye başlandı. Fiyatlar çok yüksek olunca tüketicilerin dikkatini çekti. Dolayısıyla devlet Türkiye Sigorta Birliği'ne bir kaç sefer uyarı göndermesine rağmen rakamlar normal seviyelere çekilmediği için Hazine Müsteşarlığı Türkiye Sigorta Birliği'ne giderek fiyatların standart hale gelmesini sağladı. Taban ve tavan olayına gidildi daha sonra fiyatlar normale döndü. Bugünden itibaren olması gereken fiyatlarla tüketiciye sunulmaya başlandı. Buna rağmen fiyatların yüksekliğinden şikayet eden halk geçmiş on sene içerisinde periyodik olarak enflasyona endeksli artmayan poliçelerin aniden yükselmesi ve devletin olaya el koymasıyla birlikte standart hale gelmesi durumuna bile memnun olmadı. Nihayetin de Türk Halkından, poliçenin ne işe yaradığını bilmeyen bir topluluktan, fiyatların standart hale gelmesinden bile mutlu olmayan bir halktan bahsediyoruz" ifadelerini kullandı.

HALK BİRAZCIK ARAŞTIRMALI

Zorunlu Trafik Sigortası ile ilgili olarak yeni uygulama ve yaptırımların geleceğini belirten Özerdem,"Ülkemizin hala yüzde 20'si araçlarını sigortalattırmadı bu yüzde 20'lik grup genel olarak motosiklet ve kırsal alanlarda bulunan traktör sahipleri. Önümüzde ki günlerde yeni uygulamalar ve yaptırımlar var bu yaptırımlardan sonra 20'lik kısmında araçlarının sigortalattıracakları inancındayım. Bugün itibariyle Trafik Sigorta fiyatlarına baktığımızda Avrupa standartlarına baktığımızda ülkemizde ki fiyatların oldukça düşük olduğunu görmekteyiz. Poliçe içeriğine göre satın alınan poliçelerde ki primler kesinlikle yüksek değildir. Halk birazcık trafik sigortasının ne işe yaradığını bilse ve öğrense bu rakamların gerçek anlamda satın alınabilir olduğu kanaatine varacaklardır "şeklinde konuştu.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Poliçelerde, yeni, yaptırım, ve, uygulamalar, geliyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
18° - 33°
Cumartesi
17° - 32°
Pazar
20° - 32°
Afyon

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
04:14
Sabah
05:52
Öğle
13:09
İkindi
17:00
Akşam
20:16
Yatsı
21:47
Arşiv Arama
Haber Yazılımı