301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 10:07 Bu haber 46 kez okundu
 
Ramazan ayı ibadet ayıdır, eğlence ayı değil
Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Libya ve Suriye de şehit olan kardeşlerimize Allah tan rahmet ,ailesine ve tüm ülkemize sabırlar dilerim.Bir kaç şehidimiz var diyerek ciddiyetsiz ,duygusuz ruhsuz açıklama yapanları Allah a havele ediyor milletimizin takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.
Yaşam Haberi


Arslan; “bugün 24 Şubat Pazartesi. Yeni  haftanın ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı olması dileğiyle. Yarın ise ‘Üç Aylar’ diye adlandırdığımız Recep, Şaban, Ramazan’ın başlangıcı.Üç Aylar’ın ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Hepimizin bildiği gibi Üç Aylar, manevi olarak kazanç iklimidir diyerek sözlerine başlayan Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Yapılan ibadetlerin karşılığı, diğer zamanlara göre daha fazladır. Bu sebeple, bu zaman dilimini daha ibadet ve tefekkür ederek geçirmek gerekir.Özellikle Ramazan ayı daha çok ibadet ve daha çok tefekkürle geçirilmelidir. Oyunla, eğlenceyle geçirilmemelidir. Geçen hafta Belediye Başkanımızın bir açıklamasında, Ramazan ayında, Zafer Meydanı’nda, etkinlikler ve eğlenceler yapılacağını açıklamış. Belediye başkanımızı bir kardeşlik vazifesi olarak uyarıyoruz, Ramazan eğlence ayı değil, ibadet ayıdır.Yapılacak olan etkinlikler, mutlaka bu çerçevede planlanmalıdır. Yoksa iyi bir iş yapalım derken, kötülüğe sebep olmuş olursunuz” dedi.

“MHP TELEFERİĞE KARŞIYSA, TEKLİF VERSİN”

Önceki haftalarda dile getirdiğimiz, teleferiğe 140 bin yolcu garantisi verilmesine, diğer siyasi partiler de rahatsızlığını dile getirmeye başladılar” diyerek sözlerine devam eden Arslan; “MHP il başkanı sayın Kocacan’da teleferiğe sıcak bakmadığını bildirdi.Basında çıkan haberlere göre, teleferik ihalesi oylamasında karar, oy birliği ile alınmıştı. Yani MHP de evet demişti. Sayın Kocacan’ın bir açıklama yaparak kamu oyunu aydınlatması uygun olacaktır diye düşünüyoruz.Geldiğimiz noktada, sayın Kocacan’ın, teleferik hakkındaki düşünceleri doğru buluyoruz.MHP’nin Belediye meclis üyeleri var. Bu üyeler konuyla ilgili bir teklifte bulunabilir. Bu teklifle de bu hata düzeltilebilir. Bu yolcu garantisi, araç garantisi, müşteri garantisi, hasta garantisi olan işler, hep milletimizin zararına olan işler oluyor maalesef” ifadelerine yer verdi.

“HER YOL MÜBAH DİYEN MÜSLÜMANLAR BAĞLANAN UMUTTUR”

“Geçtiğimiz hafta eski cumhurbaşkanlarımızdan sayın Abdullah Gül bir açıklamasında ‘Siyasal İslam çöktü’ diye bir ifade kullanmış. Bir fikrin, bir idealin çöktü denebilmesi için, önce onun hayata tatbik edilmesi gerekir” diyerek sözlerine devam eden Arslan; “ Onun ilke ve prensiplerinin uygulanması neticesinde ortaya çıkan olumsuzluk sonucunda, ancak bu sözü söyleyebilirsiniz.Mesela komünizm çökmüştür diyebiliriz. Neden? Çünkü Sovyetlerde uygulandı ve yürümedi.Türkiye’de, Siyasal İslam çöktü diyebilmemiz için, İslam’ım ilkelerine göre hareket edip, sonuç almamız gerekir.Biz söyleyelim, çöken siyasal İslam değil, çöken, güç ve iktidar için, uğruna savaştığı değerleri ihmal ederek, zafer kazanma derdine düşen Müslümanların güvenilirliği ve eminliğidir.  Çöken, Allah, kitap, din, dava diyerek ortaya çıkanlara karşı toplumun iyi niyetidir. Allah’a hamdolsun ki İslam, hem siyasal, hem ekonomik, hem sosyal, hem de ahlaki teklifleriyle çağın bütün sorunlarını çözmeye tek aday olarak, ilk gün ki gibi taptaze ve sapasağlam durmaktadır. İslam’ı siyasal alanda da hakim kılmak isteyen Müslümanlarda, kıyamete kadar olacaktır Allah’ın izniyle” diyerek sözlerini tamamladı. Ali İhsan Döldöş

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Ramazan, ayı, ibadet, ayıdır,, eğlence, ayı, değil,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.04.2020
Bugün
- 14°
Cuma
- 13°
Cumartesi
- 16°
Afyon

Güncelleme: 02.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı