Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 10:34 Bu haber 644 kez okundu
 
Sanat yorduğu kadar güçlendiriyor
Türk Halk müziği' sanatçılarından Binay Koçak Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nin Körküler Köyü'nde Kültür ve Dayanışma Derneği'nin gerçekleştirdiği 28. Kültür Turizm Sevgi ve Kardeşlik festivaline katıldı.
Sanat Haberi


Türk Halk Müziği'ne gönül vermiş olan Binay Koçak öğretmenlik mesleğinin yanı sıra gençleri türkülerin yolculuğuna davet ediyor.Yoğun ilgiyle karşılanan Koçak Körküler Köyü'ne tekrar gelmek istediğini belirtti.

"KÖRKÜLER İNSANI BENİ BAĞRINA BASTI"

Festival sırasında Hisar Gazetesi'ne müzik serüveninden bahseden Koçak," Ben 1971 Adana Saimbeyli doğumluyum. Bir Adana Karayağız genciyim ve daha sonra her canlı gibi büyüyerek mesleğimi elime aldım öğretmen oldum ama yine de sanatçılığıma devam ediyorum. Ben en önemlisi iyi bir vatandaş iyi bir yurttaş olmaya çalışıyorum. Ben 28 yıldır müzik sektörünün içerisindeyim yani büyük bir emek ve düşünce var. Evet Sanat yoruyor insanı ama yorduğu kadar da bilgi veriyor, güçlendiriyor.Benim buraya üçüncü gelişim çok memnun kalıp gurur duyduğumuz bir köyümüz ve çok güzel insanlarla tanıştım hepsi beni bağrına bastı. Bunun üzerine daha nasıl bir şey söyleyebilirim bilmiyorum bazen kelimelerin içerisine sığmıyor. Ben bir gün burada uzun bir konser vermek istiyorum" şeklinde duygularını ifade etti.

"MUSTAFA KEMAL'İ ANLAYIN ANLATIN"

Gençlere önem veren ve onlara iyi birer insan olmaları için nasihatte bulunan Koçak,"Gençlere seslenmek istiyorum; iyi bir yurttaş olmak istiyorlarsa Mustafa Kemal'i bir anlasınlar, Mustafa Kemal'i anladıktan sonra Dünya insanı olacaklarına inanıyorum bu yoldan ayrılmasınlar. Bunun bedeli biraz ağırdır ama Dünya'da insan olmak istiyorsanız evrensel düşüncelere sahip olmak istiyorsanız mutlaka ve mutlaka bu dediğim öğüt olsun sizlere. Mustafa Kemal'i anlayın ve anlatın" diyerek düşüncelerini aktardı.

 AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sanat, yorduğu, kadar, güçlendiriyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
17° - 33°
Pazar
19° - 34°
Pazartesi
19° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı