301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 10:02 Bu haber 39 kez okundu
 
Sanayisiz bir ülke kalkınamaz
Afyonkarahisar’da inşa edilen ve küçük esnafın kendi işini yapmasına olanak sağlayacak Modern Sanayi Sitesi Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın önde gelen iş insanı Adnan Demirel ziyaret etti. Demirel’in Ziyaretinde Modern Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Hakan Dilek sanayi sitesi hakkında bilgiler verdi.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar’da ekonomiye can verecek olan Modern Sanayi Sitesi hızla yükselmeye devam ediyor. Konya karayolu üzerinde inşa edilen Modern Sanayi Sitesi, adeta bir KOBİ Sanayi Sitesi olma özelliği taşıyor. Çok kısa sürede inşaatında büyük ilerleme kaydedilen Modern Sanayi Sitesini Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın önde gelen iş insanı Adnan Demirel ziyaret etti. Kentteki küçük esnafların işlerini kendi dükkânlarında yapmalarına olanak sağlayacak Modern Sanayi Sitesi hakkında bilgi veren Modern Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Hakan Dilek; “ Bir ülkenin, bir devletin kalkınması sanayi ile olur. Bir bölgede tarımı geliştiriyorsanız, tarıma dayalı sanayiyi de geliştirmek zorundasınız. Bu bakımdan sanayinin gelişmesi inkâr edilemez bir öneme sahiptir. İhracatın içindeki kalemlere baktığınız zaman sanayinin payı en yüksek paydır. İhracatımızın çok büyük bir kısmı sanayi ürünleridir. Bu önemli bir gelişmedir. Bizde kurduğumuz Modern Sanayi Sitesi ile birlikte Afyonkarahisar’ın ekonomisine can katacağız" dedi.

DAHA ÇOK ÜRETİM YAPMAK İÇİN SANAYİYİ GELİŞTİRMELİYİZ

Batının gelişmiş ülkelerinin hepsi sanayisi ile gelişmiş ülkeler olduğunu belirten Dilek; “Mesela Uzakdoğu'daki ülkeler hepsi sanayi ile gelişen ülkelerdir. Bu bakımdan ülkemizde ve Afyonkarahisar’da sanayiyi mutlaka geliştirmek ve destek vermek zorundayız. İstihdam kabiliyetinin geliştirilmesi için yeni imkânlar sağlamalıyız. Afyonkarahisar sanayisinin uluslar arası düzeyde rekabet edebilmesi için imkân sağlamalıyız. Kalitenin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için daha fazla imkân sağlamalıyız. Kapasite artırımı ve daha çok üretim yapmak için Afyonkarahisar’da sanayiyi geliştirmeliyiz. Çok önem arz eden diğer bir durum sanayinin en fazla ihtiyaç duyduğu ara elemanı sağlamak zorundayız” ifadelerini kullandı.

DAHA BÜYÜK AMAÇLAR İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Afyonkarahisar için yatırım yapma sevdasında olmanız bizi çok mutlu etti diyerek sözlerine başlayan Demirel ise; “Daha büyük amaçlar için daha çok çalışmalıyız. Ülkemiz ve Afyonkarahisar için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Finansman ve sermaye kuş gibi ürkektir. Sıktın mı ölüyor, bıraktın mı uçuyor. Dolayısıyla güven ve tutarlılık çok önemli. Ne söylüyorsan onu yapacaksın, ne yapıyorsan o söylemi devam ettireceksin. Sizin böyle tutarlı bir yolda yürümeniz Afyonkarahisar ve Afyonkarahisar ekonomisi için çok önemli.  Türkiye’nin vizyonu, 2023 yılında bilgi çağı sanayilerinde öncü ülke olmalıdır. Afyonkarahisar’da bu çizgide yol almalıdır. Afyonkarahisar bu amaç doğrultusunda gerçekleştirecek bir sıçrama, ekonominin bel kemiğini oluşturacaktır. Her şeyden önemlisi en büyük etmen eğitimdir. Eğitim Türkiye’nin sanayileşmesinin, geleceğinin ve refahının anahtarıdır. Anahtarı doğru yönde çevirmek bizim ilerlemek ya da durmak arasındaki seçimimizi belirleyecektir” dedi. Hamza Yılmaz Özel

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Sanayisiz, bir, ülke, kalkınamaz,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.04.2020
Bugün
- 14°
Cuma
- 13°
Cumartesi
- 16°
Afyon

Güncelleme: 02.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı