301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 10:11 Bu haber 36 kez okundu
 
Şehitlerimiz yaşarken sahip çıkalım
Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; “Bugüne kadar verdiğimiz şehitlerin neredeyse tamamı dar gelirli ailelerin evlatlarıdır. Bu kardeşlerimiz bu işi aş için, ekmek için meslek olarak seçiyorlar” dedi.
Gündem Haberi


 

 

Suna; “Çünkü maddi sıkıntılar ve geçim derdi altında ezilen ailelerden geliyorlar. Pek çoğu boğazına kadar borç batağına saplanmış durumdalar. Bu ülkede işsizlik, maddi imkansızlık milyonlarca dar gelirli ailenin iflahını kesmiş durumda” ifadelerini kullandı.

“Hangi şehit evine gittiysek evin üzerinde şanlı bayrağımız asılı, ancak evin görüntüsü garipliğin ve yoksulluğun aynası durumunda adeta” diyerek sözlerine başlayan Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; “ Şehitlerimiz doğduklarında gariban doğdular, büyürken gariban ve yoksul büyüdüler ve hayatları boyunca sıkıntı çektiler.Maalesef ki bir uzman erbaşın maaşı; zerre kadar hayatı tehlikesi olmayan, çoğunlukla son derece rahat bir hayat yaşayan ‘Milletvekillerinin aldığı maaşının neredeyse 4’te 1’i kadar. Bu kardeşlerimiz bu vatan uğruna canlarını vermeye hazır olduklarını beyan ederek bu mesleğe giriyorlar... Devletimizin görevi, en azından bu fedakarlığı takdir etmek ve bunun karşılığında devlet olarak da fedakarlık yapmaktır” ifadelerini kullandı.

EVLATLARIMIZA DAHA MÜREFFEH BİR HAYAT YAŞATALIM

Uzman Erbaş askerlerimizin maaşları en azından, hiçbir etkisi ve yetkisi kalmamış, parmak kaldır parmak indirin dışında tüm yetkileri tırpanlanmış Milletvekillerimizin aldığı maaşın yarısı kadar olmalıdır. Evet, kardeşlerimiz Şehit olduktan sonra devletimiz sahip çıkıyor. Ana babasına, eşine kardeşine vs.  Ancak bu, gençliğinin baharında toprağa düşen gencimizin ne işine yarar.Ölüm değil, fedakarlık ödüllendirilmeli. Vatanı ve milleti için canını ortaya koyan evlatlarımızın sadece şehit olunca değil, yaşarken de kıymeti bilinmeli. Adeta canlı kalkanımız olan bu kardeşlerimizin maaşları en azından milletvekili maaşının yarısı kadar olmalı. İmkansızlıktan, geçim derdinden, yoksulluktan, çaresizlikten, işsizlikten bu mesleği seçen, vatan için canlarını ortaya koyan bu vatan evlatlarımıza daha müreffeh bir hayat yaşatalım” dedi.

“Yaşarken de, hayattayken de bu fedakarlığın faydasını görsünler, hem kendilerinin hem ailelerinin yüzü  gülsün” ifadelerini kullanarak sözlerine devam eden Suna; “ Çok iyi biliyorum ki, her zaman olduğu gibi yine “yeterli kaynak yok, nasıl verelim” diyecekler. Ne zaman “bu millete bir fayda sağlansın” desek karşımıza çıkardıkları bu bahane karşısında bizde diyoruz ki; Etki ve yetki alanları adeta yok edilmiş Milletvekillerimizin sayısını yarıya indirelim, milletvekili danışman sayısını azaltalım. Yeter ki bu kardeşlerimizin yaşarken yüzü gülsün. Vatanı için canını ortaya koyan bu yiğit insanlara hiç olmazsa bu kadar bir faydamız olsun.Evlatlarımıza sadece şehit düşünce değil, hayattayken sahip çıkalım ve onlara daha mutlu, daha müreffeh bir hayat sunalım” diyerek sözlerini tamamladı.

Ali İhsan Döldöş

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Şehitlerimiz, yaşarken, sahip, çıkalım,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 06.04.2020
Bugün
- 14°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 13°
Afyon

Güncelleme: 06.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı