301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 10:26 Bu haber 35 kez okundu
 
“Sendikanın bu tavrını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz”
Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu ve Kamu Çalışanları Sendikası Afyonkarahisar Şubesi okullarda ki kılık kıyafet sorunu ile ilgili olarak basın açıklamasında bulundu.
Yaşam Haberi


Türk Eğitim -Sen Şube Başkanı Nizamettin Şenol; “Bir kılık-kıyafet dayatmasıyla, İhsaniye ilçemizde Kaymakam marifetiyle 28 Şubat'ı hatırlatan hukuksuz uygulamalarla karşı karşıyayız” ifadelerine yer verdi.

“Dünyada yaşanan korona virüsü nedeniyle ülkemizde de virüsün yayılmaması için 16 Mart itibariyle okullar iki hafta, üniversiteler üç hafta tatil edilmiştir” diyerek sözlerine başlayan Türk Eğitim -Sen Şube Başkanı Nizamettin Şenol; “Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin de 16 Mart itibariyle geçici süre faaliyetleri durdurulmuş ve bir dizi önlemler de alınmaktadır. İnşallah ülkemiz bu virüs salgınını da atlatacaktır. 6 Mart 2020 tarihinde Afyonkarahisar Eğitim Bir-Sen 1 Nolu şube başkanı basın açıklaması yapmıştı. Basın açıklamasında ;’’bir kılık-kıyafet dayatmasıyla, İhsaniye ilçemizde Kaymakam marifetiyle 28 Şubat'ı hatırlatan hukuksuz uygulamalarla karşı karşıyayız. Bugün hala okullara gidip eğitim çalışanlarının kıyafeti ile ilgili rapor tutuyoruz, diyerek fişleme imasında bulunan, eğitim çalışanlarını baskı altına almaya çalışan Jandarma Karakolu var. Daha vahim olanı ise Başçavuşun ilçe kaymakamının kendisinden kıyafetle ilgili rapor istediğini söylemesidir. Bu 28 Şubat darbesinin Batı Çalışma Gurubu'nun rolünü üstlenmektir. Bu ülkemiz için bir garabettir, utançtır!’’ demiştir” ifadelerine yer verdi.

“İDDİALARI DOĞRU İSE KENDİLERİNE DESTEK VERECEĞİMİZİ BELİRTMİŞTİK”

Şenol; “12 Mart 2020 tarihinde katıldığım televizyon programında Eğitim Bir-Sen 1 nolu şube başkanının iddiaları doğru ise kendilerine destek vereceğimizi belirtmiş ve bazı sorular yöneltmiştim. Ama hala sorularımıza cevap gelmedi. Eğitim Bir-Sen 1nolu şube başkanının açıklamalarına karşı İhsaniye İlçe Kaymakamlığı da 09.03.2020 tarihinde yaptığı basın açıklamasında; ‘’28 Şubat uygulamaları olarak ifade edilen, gerçekle hiçbir alakası bulunmayan ve kurumlarımızda itibar kaybı yaratılmasını amaçlayan bu iddiaların arka planında hangi saiklerin yattığını çok iyi biliyoruz. Eğitim Bir-Sen ilçe temsilcisi olan okul müdürü hakkında çeşitli iddialar neticesinde açılmış bulunan soruşturma dosyasının kapatılarak işlemden kaldırılması, bakanlık müfettişlerince incelenmemesi gibi sendikanın il temsilciliğinden gelen taleplerin Kaymakamlığımızca reddedilmesi sonucu bilinçli bir şekilde hedef haline getirilmekte olduğumuza tanıklık ediyoruz. Bu doğrultuda adı geçen sendikanın il temsilciliğince ortaya atılan iddialar tamamen kendi üyelerini korumaya kollamaya yönelik bir çabanın ürünüdür. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine aykırı davranan öğretmenlerin tespit edilmesine ilişkin olarak Kaymakamlığımız tarafından hiçbir kurum ve kuruluşa yazılı ya da sözlü herhangi bir talimat verilmemiştir. Diğer yandan şimdiye kadar Kaymakamlık Makamınca bahse konu Yönetmelik hükümlerine aykırılıktan hiçbir öğretmene karşı idari işlem uygulanmamış olmasına rağmen kılık kıyafetle uğraşıyor tarzındaki iddialarından dolayı sendikanın bu tavrını da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” şeklinde konuştu. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Sendikanın, bu, tavrını, kamuoyunun, takdirine, bırakıyoruz”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 03.04.2020
Bugün
- 12°
Cumartesi
- 16°
Pazar
- 17°
Afyon

Güncelleme: 03.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı