Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 13:15 Bu haber 92 kez okundu
 
Serteser, ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Ofisi’nin açılış törenine katıldı
Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi’nin açılışına katıldı.
Yaşam Haberi


Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Girişimcilik Merkezi, İstanbul’da Bölge Ofisi kurarak, TOBB, Facebook ve Habitat’ın işbirliğinde oluşturulan ‘Facebook İstasyon’a ortak oldu. Bu işbirliği ile Türkiye’deki işletmelerin sınır ötesi pazarlara erişmeleri ve ihracat alanına odaklanan çeşitli eğitimler ve programlar düzenlenmesi hedefleniyor. ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Ofisi ile Facebook İstasyon arasındaki işbirliği imza törenine TOBB ve ICC Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, ICC Genel Sekreteri John Denton, Habitat Derneği Kurucusu ve Başkanı Sezai Hazır, Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş katıldı. Törende ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de hazır bulundu.

 

“GİRİŞİMCİLİK MODELLERİNE KATKI VERMEK GEREKİYOR”

 

TOBB ve ICC Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu imza töreninde yaptığı konuşmada; girişimciliğin yaygınlaşması ve girişimcilik modellerinin çeşitlenmesi noktasında daha çok katkı vermek gerektiğine değinirken, “Ancak bu sayede bölgemizdeki girişimciler küresel ticaret düzeyinde birer oyuncu olabilirler. Küresel düzeyde Girişimci olmanın yolu da öncelikle, Balkanlar, Kafkasya, Orta Asya, Kuzey Afrika ve Körfez ülkelerinin girişimcileriyle birlikte bölgesel bir girişimcilik merkezi olmamızla gerçekleşebilir” dedi. ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi ile küresel düzeyde ICC’nin tüm networkünün İstanbul’a gelmiş olduğundan bahseden Hisarcıklıoğlu, “Bu küresel network içerisinde 100'den fazla ülkeden Ticaret Odaları ve Birlikleri ve ICC üyesi uluslararası firmalar var. Bu Merkez; Gençlerin becerilerini geliştirmesi, yereldeki girişimcilerimizin, Start-uplarımızın küreselde bağlantılar kurması ve ilişkilerini artırması için çalışacak. Kısaca, ICC Türkiye Milli Komitemiz ve ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Ofisi ile küresel network artık girişimcilerimize daha yakın” diye konuştu.

 “SOSYAL MEDYAYI İŞ HAYATINA DAHA FAZLA TRANSFER ETMELİYİZ”

Turagay, bu merkezlerde mümkün olduğunca farkındalığı artırmak gerektiğini belirterek, “İşletmelerin yeni kapılara ulaşabileceği bir yol açılıyor. İnsanımızda girişimci ruhu var ama bunu bir türlü eyleme dönüştüremiyoruz. Sosyal medyayı iş hayatına daha fazla transfer etmeliyiz” diye konuştu. Ticaret Bakan Yardımcısı Turagay, Ticaret Bakanlığı’nın girişimcilik ve ticareti artırmak üzere yaptığı projeler hakkında bilgi verdi ve Bakanlık olarak her zaman girişimcilerin yanında olacaklarını vurguladı. ICC Genel Sekreteri John Denton da tüm dünyada kaliteli ortaklıklar kurduklarından bahsederken “Bunlardan en önemlilerinden birisi Rifat bey, TOBB ve Türk şirketleriyle kurduğumuz ortaklıklar” dedi. Denton, İstanbul’u Kafkasya ve Orta Asya’nın girişimcilik merkezi yapmak istediklerinden söz etti. John Denton şöyle konuştu: “Amacımız tüm dünyada iş dünyasının fırsatlar sunması faydalı olması. Teknoloji herkesin işine yarasın, global kalite artsın. Biz girişimciliği fırsat yaratmak olarak görüyoruz. Geçinmeye çalışan insanlara fırsat yaratmak için. ICC TOBB ile ortaklık halinde başkaları için fırsat yaratmaya çalışıyor. Pazar ekonomisinin sahip olduğu imkânlar herkese erişsin. Bunu mümkün kılacak mekanizmalar oluşturmalıyız. Türkiye’nin bağlantılarının potansiyeli görmek istiyoruz. İstanbul’dakilere tutunacakları yeri bulmalarını sağlayacağız. Kuvvetli yönlerimizi devreye sokacağız. Köprüler getireceğiz. Girişimciyi desteklemek için eko sistem yaratmak lazım. ICC hükümetlerin eksik kaldığı şeyleri başaracak.” AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Serteser,, ICC, Girişimcilik, Merkezi, İstanbul, Ofisi’nin, açılış, törenine, katıldı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
20° - 34°
Çarşamba
19° - 30°
Perşembe
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:33
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı