301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 10:43 Bu haber 137 kez okundu
 
Sorun küresel ama mücadele ulusal
Korona virüs sebebiyle ülkemizin ve Dünya’nın zor zamanlardan geçtiğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak; “Dünya’da görülen korona virüse karşı Türkiye’nin güçlü ekonomisi ve sağlık altyapısı ile çok büyük bir mücadele sergilediğini ifade etti.
Yaşam Haberi


Taytak; “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey 5 maaşı ile bu kampanyaya destek verdiler. Sonra Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili olarak bende 1 Maaşımla bu kampanyaya destek oldum” dedi.

 Ülkemizin bulunduğu bu zorlu süreçte devletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum diyerek sözlerine başlayan Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak sözlerine şöyle devam etti; “ Ülkemizin bulunduğu bu süreçte Devletimizin şimdiye kadar yanında olduk ve bundan sonra da yanında olacağız. Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyin ifadesiyle ‘İnşallah bu günleri atlatacağız, inanç birliği yaparak, ortak akıl ve irade paydasında buluşarak huzurlu ve güvenli yarınlara beraberce ulaşacağız. Biz Türk milletiyiz. Birlikte çok daha güçlüyüz. Bu süreçte parlamentodaki diğer siyasi partiler bu kampanyaya karşı çıktılar. Küresel bir sorun ile karşı karşıyayız. Sorun küresel ama mücadele ulusal. Kendi kazandığımız topraklarımızı kendi vatandaşlarımız ile korumasını biliriz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin parası kalmadı da böyle bir kampanya başlattı, hayır burada ki asıl amaç kardeşliğimizi, birliğimizi ve bütünlüğümüzü bir kez daha hatırlatmak. Türkiye Cumhuriyeti Büyük bir devlet hem sınırları dışında teröristlerle mücadele ediyor hemde ülke içinde ki salgınla. Bu millet hayırsever bir millet, paylaşmayı, yardımlaşmayı, düşenin elinden tutup kaldırmayı seven bir millet” dedi.

“DEVLET MİLLET EL ELE VERECEĞİZ”

Devlet Millet el ele vererek ekonomik olarak bu sorununda üzerinden geleceğini belirten Taytak; devletimiz aldığı tedbirlerle birçok ülkeyi geride bıraktı. Esnafına kredi imkanları başta olmak üzere bir çok öteleme kararı aldı. Yeter ki esnafımız işine devam etsin yeter ki esnafımız ayakta dursun dedi. Biz devletimizin her zaman arkasındayız. Hiç kimse mağdur olmayacak. Yeter ki şu günler geçsin her şey eskisinden daha da güzel olacak. Hedefimize kaldığımız yerden koşarak devam edeceğiz. Sağlık alanında da büyük bir devletiz.. Maskeden tanı kitine ve bağışıklık sistemini güçlendirici kimi ilaçlara kadar hemen her ihtiyacımızı kendimiz karşılayabiliyoruz. Bütün malzemelerin üretimlerini daha da artırma imkânına sahibiz. Son yıllarda hizmete aldığımız çok modern ve ileri teknoloji ile donatılmış Şehir Hastanelerimiz mevcut. 2.800 yatak kapasiteli İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesinin açılışı da inşallah Mayıs ayında gerçekleştirilecektir. Virüsle mücadelede fedakârca çalışan bütün sağlık çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Güçlü sağlık altyapımız ile Avrupa Birliğinin dahi yardım etmediği İtalya, İspanya ve diğer bazı ülkelere Türkiye olarak tıbbi malzeme yardımında bulunduk” diyerek sözlerini tamamladı.  Hamza Yılmaz özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Sorun, küresel, ama, mücadele, ulusal,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 31.05.2020
Bugün
- 21°
Pazartesi
- 18°
Salı
- 15°
Afyon

Güncelleme: 30.05.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:29
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:22
Yatsı
22:01
Arşiv Arama
Haber Yazılımı