Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 10:48 Bu haber 141 kez okundu
 
Sosyal Medya atağı Afyon’a değer katıyor
Afyonkarahisar’ın tanıtımla ilgili sıkıntısı olduğunu ilk günden öngören Vali Mustafa Tutulmaz’ın girişimleri ve sosyal medyayı aktif kullanması diğer kamu kurum ve kuruluşlarına da örnek oldu ve aslında bir sinerji oluşturdu. Afyonkarahisar Valiliği sosyal medya hesapları ve Visit Afyon tanıtım paylaşımlarına ve anlık paylaşımlara ağırlık vermeye başlayınca tanıtımda önemli bir başarı elde edildi. Aynı şekilde Afyonkarahisar Belediyesi, Ticaret ve Saya Odası’da tanıtıcı içeriklerin yer aldığı paylaşımlara yer vermeye başladı.
Yaşam Haberi


Teknolojideki  gelişmeler sosyal hayattaki birçok alanı etkilediği gibi kurum ve kuruluşların iletişim ve pazarlama stratejilerini de etkiledi. Gelişen teknoloji ile ortaya çıkan yeni kavramlar, günümüz koşullarında hayatın her alanında belirleyici rol oynuyor. Bu yeni kavramlardan belki de en önemlisi olan sosyal medya 2000’li yılların en önemli iletişim sisteminden biri oldu. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan sosyal medya her yapının iletişim, pazarlama gibi stratejilerini değiştirmesine neden oldu. Önceleri Facebook hızlı atak yapsa da şimdilerde Twitter ve Instagram hesapları da aktif şekilde kullanılmaya başladı. Dünyada ne olup bittiğinden haberdar olunması, sosyal medyanın artı değerlerinden birisidir. Sosyal medya ile genç kitlelerin ülkesinde ve dünyadaki değişimlere anında tepki verebilmesi ve bilgi edinmesi kolaylaştı. Beğeni ve ilgi alanları dahilinde insanlarla tanışabilme şansı doğurdu. Gençler, Yazar, politikacı, sanatçı ve benzeri birçok insanla iletişim kurulabilmektedir. Sosyal medyanın avantajlarından biri olarak kabul edilen bu faktörlerin yanında, alışveriş, eğlence, bilgi ve haber ihtiyacı da karşılanmaktadır.

“Paylaşımlar değer arttırıyor”

İşte böylesine aktif kullanılan bir alanda yer almak ve aktif kullanıcı olmak çağın kaçınılmaz bir gerekliliği. Bu durumun bilincinde ve farkında olan, Afyonkarahisar’ın tanıtımla ilgili sıkıntısı olduğunu ilk günden öngören Vali Mustafa Tutulmaz’ın girişimleri ve sosyal medyayı aktif kullanması diğer kamu kurum ve kuruluşlarına da örnek oldu ve aslında bir sinerji oluşturdu. Afyonkarahisar Valiliği sosyal medya hesapları ve Visit Afyon tanıtım paylaşımlarına ve anlık paylaşımlara ağırlık vermeye başlayınca tanıtımda önemli bir başarı elde edildi. Aynı şekilde Afyonkarahisar Belediyesi, Ticaret ve Saya Odası’da tanıtıcı içeriklerin yer aldığı paylaşımlara yer vermeye başladı. Ekim ayında UNESCO tarafından Gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’na kabul edilen Afyonkarahisar’ı bu alanda tanıtmak ve yöresel lezzetlerini ön plnana çıkarmak için çalışmalara başlayan Afyonkarahisar Belediyesi “Gastro Afyon”adlı sosyal medya hesaplarını faaliyete geçirdi. Yöresel lezzetlerin paylaşıldığı ve o içeriği anlatan yazıların yer aldığı paylaşımlar oldukça ilgi görüyor. Afyonkarahisar tanıtımda belirli bir noktaya ulaştı. Bundan sonra yapılacak çalışmalar ile daha da iyi yöne gideceği aşikar. Bu şehirde yaşayıp, bu şehrin nimetleriyle kazanç elde eden biz basın çalışanlarına da bu alanda hızla artan ilgi ve başarıya destek olmak düşüyor. SELÇUK TAŞKIN

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Sosyal, Medya, atağı, Afyon’a, değer, katıyor, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 04.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
17° - 33°
Perşembe
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.08.2020
İmsak
04:17
Sabah
05:54
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:14
Yatsı
21:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı