301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 10:22 Bu haber 38 kez okundu
 
STEAMCUP yarışması toplantısı gerçekleşti
İlimizde yerel olarak yapılması planlanan STEAMCUP yarışmasının içeriğini görüşmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın başkanlığında toplantı düzenlendi.
Yaşam Haberi


STEAMCUP İlkokul, ortaokul ve lise düzeyi öğrencilere yöneliktir. Türkiye’de yerel yarışmalara katılan öğrenciler, kazandıkları yarışma kategorisine göre her sene Seul’de düzenlenen STEAMCUP yarışmasına katılmaktadır.

Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyelerimizde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın yanı sıra Şube Müdürü Mustafa Günay, Okul Müdürü Süleyman Sarıgöl, AR-GE öğretmeni Nursefa Keskin ve ROBOTIS Firması temsilcisi İsmail Namlı katıldı.

İSTANBUL’DA TÜRKİYE FİNALLERİ YAPILACAKTIR

Toplantıda, ROBOTIS Firması temsilcisi İsmail NAMLI, İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın’a yarışmanın içeriği ve yapılan hazırlıkların sunumunu gerçekleştirdi. Yalçın; “2020 yılında Türkiye’de local yarışmaları yapılacak olan yarışmanın, 2 Nisan 2020 tarihinde İstanbul’da Türkiye finalleri yapılacaktır. STEAMCUP yarışmasını yerel olarak Afyonkarahisar’da da yapmak istiyoruz. STEAM Education Association ana organizasyon sahibidir. Bu kurum aynı zamanda Türkiye’de Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimleri düzenlemektedir. Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimlerini gerçekleştiren Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yapılacak STEAMCUP yarışmalarının hazırlıklarını da yapmaktadır. Yarışmada aynı zamanda FIRA (The Federation of International Sports Association) tarafından düzenlenen çok kategorili FIRA yarışma kategorilerine 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: STEAMCUP, yarışması, toplantısı, gerçekleşti,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Yağışlı
Güncelleme: 28.01.2020
Bugün
-
Çarşamba
-1° -
Perşembe
-
Afyon

Güncelleme: 28.01.2020
İmsak
06:36
Sabah
08:01
Öğle
13:16
İkindi
15:57
Akşam
18:20
Yatsı
19:40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı