Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 12:26 Bu haber 322 kez okundu
 
Stem atölyesi, akıl ve zeka oyunları atölyesi açıldı
Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje okul tarafından düzenlenen Stem atölyesi, akıl ve zeka oyunları atölyesi açıldı.Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’da katıldı.
Eğitim Haberi


Pratik ve teori bir arada olacak

Açılış töreninde konuşan Okul Müdürü Ümran Keser “Geleceğimizin teminatı olan geçler için daha konforlu ve modern bir eğitim ortamı oluşturmak için atölyelerimizi kurduk. 4 tane atölyemiz var bunlar tarih, kuran- kerim, teknoloji ve akıl oyunları  atölyemiz. Tarihi hem görsel hem de yaşarak tarihi anlamaları için bu atölyemizi kurduk.  Kuran-ı Kerim atölyemizi ise çocuklarımız mesleklerine daha iyi hazırlansınlar diye kurduk. Özellikle mikrofonla daha öğrenciyken alışsınlar diye böyle bir atölye kurma ihtiyacı htik.  Teknoloji sınıfımız ise dünya artık teknoloji üzerine kurulu eğitimde de aynı şekilde bu sınıfımızda öğrencilerimiz hem derslerini aksatmadan çalışacaklar hem de teknolojiyi yakından takip edecekler. Akıl oyunları sınıfımız da mevcut. Öğrenciler derslerden bunaldıkları zaman yada boş vakitlerinde faydanabilecekleri güzel bir ortam oluşturduk. Tasarı beceri atölyeleri ile hem pratik hem de teoriyi bir arada harmanlayabilecekleri bir eğitim sistemi oluşturmak istedik” dedi

Hedef zihinsel becerilerini arttırmak

Daha sonra bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise; “Özellikle 2023 eğitim öğretim yılı vizyonuna girdikten sonra tasarım beceri atölyeleri bu vizyon belgesinde vurgulanan konulardan bir tanesi. Buradaki hedef çocuklarımızın sadece eğitime dayalı bir sistem değil onların zihinsel becerileri alanında hayata aktarıp böyle bir eğitim süreci amaçlandı. Yalçın; Öğrencilerimizin yetenek beceri doğrultusunda bu yönde hedefleyen çalışmalardan bir tanesi olduğunu söyledi.  Konuşmaların ardından bunlar tarih, kuran- kerim, teknoloji ve akıl oyunları  atölyeleri açıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Stem, atölyesi,, akıl, ve, zeka, oyunları, atölyesi, açıldı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
14° - 30°
Çarşamba
15° - 30°
Perşembe
14° - 33°
Afyon

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:37
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı